Evezés

2023.08.27. 14:29

Az idősebbek között is helyt állt az Európa-bajnokságon a szolnoki versenyző

Az ifjúsági korcsoportú Pádár Luca 12. helyen végzett az U23-asok Európa-bajnokságán.

Pádár Luca a krefeldi U23-as Európa-bajnokság előfutamaiban, 2023. augusztus 25-én

Fotó: hunrowing.hu

Májusban még korosztályában, az U19-esek között állt rajthoz, és szerzett ezüstérmet az Európa-bajnokságon Pádár Luca. A Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola versenyzője ezen a hétvégén már a nagyobbak, a krefeldi U23-as Eb-n mérette meg magát, és ért el kiváló eredményt egypárban.

Luca az előfutamából közvetlenül a legjobb 12 közé jutott. A döntőbe jutásért rendezett középfutamban negyedik helyen haladt át a célvonalon, így B-döntőbe jutott. Luca a "kisdöntőben" hatodikként végzett, összesítésben a 12. helyet szerezte meg.