Galériával / Kosárlabda

2023.12.10. 06:55

A Jászberény nyerte a régiórangadót

A kosárlabda NB I/B 13. fordulójában a hazai pályán játszó jászberényi csapat óriási küzdelemben, hat ponttal legyőzte régióbeli riválisát, a Ceglédet.

A fehér mezes jászberényi csapat nem engedte ki a kezéből a győzelmet

Jászberényi KSE–Ceglédi KE 104–98 (28–24, 29–19, 16–32, 31–23)

Jászberény 300 néző. V.: Fodor A., Domán I., Marton P.

JKSE: DUNAI 17/3, MESTER 14/3, Boka-Magó 12/6, RÁTVAY 18, Meleg 4. Csere: Oroszi 14/6, KUCSORA 21, Horváth N. 2, Dékány 2. Edző: Puskás Artúr.

CKE: HERENDIC 12/3, Dragasevics 5/3, Kertész 10/6, CSABA GY. 13/6, CSORVÁSI 26/3. Csere: VELKEY 20/15, Horváth M. 10/6, Horváth Á., Berkics M. 2. Edző: Sértő Ádám.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 8–5. 8. p.: 23–20. 14. p.: 38–29. 18. p.: 28–24. 24. p.: 66–54. 28. p.: 71–66. 34. p.: 81–81. 37. p.: 92–88. 39. p.: 96–97.

A felek hasonló mutatókkal, négy győzelemmel és hét vereséggel várták a palánkcsatát. Egyértelmű volt, amelyikük nyer előrébb rukkolhat a tabellán. A jászberényieknél rossz hír volt, hogy az amerikai irányítójuk, Jordan Santiago a hírek szerint anyagi okok miatt nem vállalta a játékot.

A hazaiak nagyon bekezdtek, nem látszott, hogy hiányzik a kezdő játékmesterük. Dunai Zétényék egymást múlták felül, nem volt gyenge pont a csapatukban. Tegyük hozzá, hogy az esélyesebbnek tartó vendégek is felvették a kesztyűt és rendre jól játszották meg centerüket, a rutinos Csorvási Milánt. Aztán a második negyedben robbantott a JKSE, kemény védekezésből indulva sorra szerezték pontjaikat és nagyszünetig 14 pont előnyt építettek fel, 57–43.

A térfélcsere után nagyon rákapcsolt a CKE, elkapták a fonalat a nehéztűzéreik, Velkey János és Csaba György szinte nem tudtak hibázni a fáradni látszó hazaiakkal szemben. Sőt, a záró felvonás már 73–75-ös állásról indult. A vendéglátók nem omlottak össze, mozgósították utolsó erőtartalékaikat, és a remeklő Kucsora Csaba vezérletével néhány ponttal ismét megelőzték vetélytársukat. Másfél perccel a vége előtt előbb Csaba György zsákolt egy brutálisat, majd Velkey ötödik triplája is célba ért, 96–97. A végjátékban azonban fordítottak a higgadtabban játszó jászberényiek, és némi meglepetésre legyőzték társégi riválisukat.

A mérkőzés lefújása után az örömmámorban úszó jászberényi játékosok levegőbe dobálták távozó kapitányukat, Kucsora Csabát, aki hétfőtől az Atomerőmű SE játékosa lesz.