2024.01.06. 21:28

Az évindító sem sikerült az Olajbányásznak - galériával

Az élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 15. fordulójában a hazai pályán játszó Olajbányász négy ponttal alulmaradt soproni vetélytársával szemben.

A záró felvonásban átvette a vezetést a Sopron

A naptári év első hazai összecsapásán azt a Sopront fogadta az Olajbányász, amelynek az a Gasper Potocnik edzője, aki tavaly májusig négy évadon át a piros-feketék szakvezetője volt. A szlovén szakember most korábbi kollégája Szarvas Gábor ellen meccselt. A hetedik helyen álló vendégek jó passzban érkeztek a Tiszaligetbe, hiszen az elmúlt öt meccsükből négyet megnyertek, míg a harmadik Olajnak két győzelem mellett három vereség a mérlege ebből a sorozatból. A hazaiaknál jó hír volt hogy, Lukács Norbert felépült betegségéből, így játékra jelentkezett a válogatott magasbedobó.

NHSZ-Szolnoki Olajbányász–Sopron KC 80–84 (26–19, 23–25, 10–14, 21–26)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1700 néző. Vezette: Praksch P., Makrai M., Farkas G.

Szolnok: Pongó 7/3, Pallai 6/6, Eads 11, D. Thomas 7/3, WIGGINS 18. Csere: LUKÁCS N. 14/6, JOVANOVICS 15/3, Révész Á. 2. Edző: Szarvas Gábor Sopron: NICHOLS 32/18, Meszlényi 3/3, GRIFFIN 13/6, Da Silva 4, Molnár M. 6. Csere: MATHIS 11/3, SIDIBE 10, Sitku 2, Csendes 3/3. Edző: Gasper Potocnik Az eredmény alakulása: 4. perc: 14–8. 8. p.: 23–17. 14. p.: 35–26, 18. p.: 44–40. 24. p.: 55–53. 28. p.: 58–56. 34. p.: 64–70. 37. p.: 64–67. 39. p.: 77–81.

Kipontozódott: Sitku (23. p.), Molnár M. (30. p.), Sidibe (37. p.) Soproni pontokkal indult meccs, David Nichols nyolc ponttal nyitott, szerencsére az Olaj sem volt rest, a két amerikai vendégmunkás Demajeo Wiggins és James Eads gondoskodott a kosarakról. Rendre az Olaj járt előrébb vetélytársánál, de nem nyugodhatott meg az SKC szorosan tapadt rá. A második negyedben sem változott a játék képe, talán annyiban, hogy a Tiszaligetben első mérkőzését játszó Sztrahinja Jovanovics is beszállt a pontgyártásba. A negyed végén Pallai Tamás jó megoldásaival tartotta előnyét a Tisza-parti együttes, 49–44.

A fordulást követően sok volt az eladott labda mindkét oldalon, ellenben kevés pont esett. Az Olaj egy picivel előrébb járt, mint ellenfele, de nem lehetett nyugodt, mert ragadt rá az SKC.

A záró felvonásban aztán átvette a vezetést az Sopron, sőt Nichols két triplát is beszórt gyorsegymásutánban, 64–70. Az Olaj Lukács és Jovanovics vezérletével ellenfele nyomába eredt és ledolgozta hátrányát. Most lett csak igazán izgalmas a találkozó, hullottak a hármasok minkét oldalon. A hajrában vibrált a levegő a pályán és lelátón egyaránt. Az utolsó perc 77–81-es állásról indult, a vendégcsapat innen már nem engedte ki a kezéből a megérdemelt győzelmet. A paksi vereséggel rosszul zárta az évet az Olaj, és sajnos az évindító sem sikerült számukra.