Kosárlabda

2024.01.18. 20:40

Hiába gyötörte az egész meccsen, az Olajbányász legyőzte a ZTE-t – galériával

A Zalaegerszeg az egész meccsen át nyomasztotta a Szolnoki Olajbányászt, de utóbbiak ezt is elbírták.

Rózsa Róbert

Sztrahinja Jovanovics (labdával) kiváló játékkal segítette győzelemhez csapatát a Zalaegerszeg elleni bajnokin

Fotó: Nagy Balázs

Az Olajbányász ott folytatta csütörtökön, ahol múlt szombaton, Debrecenben abbahagyta, és legyőzte a ZTE csapatát az NB I.-es alapszakasz 17. fordulójában.

Öt perc elteltével már kilenc ponttal vezettek szolnokiak a vendég Zalaegerszeg ellen, 13–4, Ebből faragott valamennyit a ZTE az első pihenőig, 25–19, de az Olaj a vezetést akkor, és a nagyszünetig is megőrizte, 46–41.

A harmadik játékrészben is fej-fej mellett haladtak a gárdák. A zalaiak azonban hiába lihegtek ott többször is a szolnokiak nyakában, mindig jött egy hazai pont, nem egyszer tripla, így a vendégcsapat egyszerűen nem fért a vezetéshez.

Szinte ugyanez a forgatókönyv ismétlődött meg a zárónegyedben: a Szolnok vezetett, a leszakadni nem hajlandó Zalaegerszeg pedig „hibahatáron belül” követte a piros-feketéket.

77–76-nál labdája volt a vezetéshez a ZTE-nek, de kimaradt a kettesük, majd 79–78-as állásnál is lehetőségük adódott a fordításra. De nem éltek a lehetőséggel.

Élt viszont a tiszta dobóhelyzettel az egész meccsen remekül játszó Sztrahinja Jovanovics, aki bekent egy hármast, majd egy vendég labdavesztést követő Thomas-kettes eldöntötte a találkozót.

NHSZ-Szolnoki Olajbányász–Zalakerámia ZTE KK 90–83 (25–19, 21–22, 23–20, 21–22)

Szolnoki Városi Sportcsarnok, 1400 néző. Vezette: Cziffra, Ádám J., Balogh Gy.

Szolnok: Pongó 7/3, Pallai., Durham 4, Eads 9/3, WIGGINS 16. Csere: Horváth Á., Révész 6/3, Arabo, Thomas 10, Pallai 9/9, Lukács N. 5, JOVANOVICS 24/12, Sebők A. Edző: Szarvas Gábor.

Zalaegerszeg: HICKS 16/6, Paige 12/6, Németh Á. 2, OSZTOJICS 10/3, Csuti 4. Csere: Simó, Keller I. 22, TÓTH Á. 19, Csátaljai 5/3, Szalay D., Mishula 13/6, Makkos. Edző: Lubomir Ruziczka.

Az eredmény alakulása.

2. perc: 6–2, 4. perc: 10–4, 6. perc: 16–7, 8. perc: 21–14, 12. perc: 32–27, 14. perc: 34–30, 16. perc: 39–34, 18. perc: 44–34, 22. perc: 50, 24. perc: 56–52, 26. perc: 59–57, 28. perc: 66–57, 32. perc: 73–64, 34. perc: 77–73, 36. perc: 79–76, 38. perc: 81–78.

Így látták a szakemberek:

Szarvas Gábor, az Olajbányász vezetőedzője: – Kemény, taktikailag felkészült játékosok alkotják a ZTE-t. Kemény háború zajlott a pályán, de a játékosaink kiharcolták a győzelmet, ezért minden elismerés az övék. Az elmúlt fordulók vereségeiért vállalom a felelősséget, nem voltam még kész mentálisan azokra a derbikre. De minden egyes negatív hozzászólás csak tovább motivált, és köszönet jár a klub vezetésének a támogatásért.

Lubomir Ruziczka, a ZTE vezetőedzője: – Apróságokon múlt a találkozó, a döntő az volt, hogy 16 labdát eladtunk. A hazai csapat ezt megbüntette és megtalálta az utat a győzelemhez. Amit eddig felépítettünk, azt kell továbbvinni: számunkra a következő hét lesz az idényben a legfontosabb a kupanegyeddöntővel és a Körmend elleni meccsel.