2024.01.13. 20:17

Rég látott stabil játékkal nyert az Olajbányász Debrecenben

Egyenletes játék, bivalyerős centerjáték, „világvégéről” bedobott kosarak és Olaj-győzelem született Debrecenben, az NB I. 16. fordulójában, szombaton.

Demajeo Wiggins (labdával) nagyon elemében volt Debrecenben

Forrás: MW Archívum

Bár az Olajbányász foghíjas csapattal, és az új szerzemény Anthony Durham hiányában érkezett Debrecenbe, pazarul kezdett. Alig több mint két perc telt el, amikor 0–11-es állást mutatott az Oláh Gábor Utcai Sportcsarnok eredményjelzője. Andjelko Mandics debreceni szakvezető hamarjában magához is rendelte övéit, a DEAC összekapta magát, így még az első negyedben egálra hozták az állást, 21–21.

Úgy tűnt, szoros eredménnyel vonulnak majd nagyszünetre is a csapatok, hiszen egymásnak adogatták a vezetést a második negyedben. Végül James Eads dudaszós bravúrtriplájával valamivel vastagabbá vált az Olaj előnye a félidőre, 37–43.

Apró lépésekkel növelte előnyét a fordulás után a Szolnok, a harmadik negyed derekán, Wiggins zsákolása nyomán ismét kétszámjegyűvé vált a vendégelőny, 45–55. Ekkorra már nagyjából világossá vált, hogy a találkozót a magasemberek csatája határozza meg: míg a hazaiak legjobbjai Djordje Drenovac és Andre Williamson voltak, addig a szolnoki pontokat leginkább a Wiggins, Thomas centerpáros szállította.

Ezt az újabb „jó tízest” azonban meg tudta tartani a harmadik harmad végéig az Olaj. Bár Deon Edwin triplájával úgy tűnt, visszább lopakodik a Debrecen, megint jött a dudaszó. És ha Eads eggyel korábbi hármasa bravúr volt, akkor Lukács Norbertére már nehéz mit mondani: a fiatal bedobó a saját térfeléről talált be az utolsó másodpercben. A helyi szpíker is csak kereste a szavakat...

54–65-ről indult a záró felvonás, és a Drenovac vezette hajdúságiak valóban benyúltak utolsó erőtartalékaikért is. Az Olajbányásznak azonban mindig volt válasza a hazai pontokra, és már nem fenyegette veszély győzelmüket. Szarvas Gábor csapata megérdemelten aratott sikert Debrecenben, egy olyan mérkőzésen, amelyen az Olajbányásznak – végre – nem volt számottevő hullámvölgy a játékában.

DEAC–NHSZ-Szolnoki Olajbányász 80–88 (21–21, 16–22, 17–22, 26–23)

Debrecen, Oláh Gábor Utcai Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: dr. Mészáros Balázs, Söjtöry Tamás, Sörlei Attila.

DEAC: Mócsán 2, EDWIN 13/3, Neuwirth 3, Garamvölgyi, BULJEVICS 17. Csere: DRENOVAC 28, Czermann, Tadics 8/3, Ságodi, Hegedűs B., WILLIAMSON 9, Hőgye. Edző: Andjelko Mandics

Szolnok: Pongó 6/6, Pallai 3/3, EADS 15/6, THOMAS 24/6, WIGGINS 19. Csere: Kiss D., Szugyiczki, Horváth Á., Révész, Arabo, LUKÁCS N. 11, Jovanovics 10/3. Edző: Szarvas Gábor.

Kipontozódott: Hőgye (32. perc), ill. Révész (28. perc)

Az eredmény alakulása.

2. perc: 0–9, 4. perc: 4–11, 6. perc: 8–14, 8. perc: 13–20, 12. perc: 23–21, 14. perc: 25–25, 16. perc: 26–30, 18. perc: 30–32, 22. perc: 43–48, 24. perc: 45–51, 26. perc: 47–55, 28. perc: 51–59, 32. perc: 60–70, 34. perc: 66–75, 36. perc:, 38. perc: 75–84.