Kézilabda

2024.02.20. 19:24

Fontos mecset nyert idegenben a Székács

A férfi kézilabda NB II. 12. fordulójában a Székács és a Mezőtúr is győzelemmel zárt, míg a Szolnok, valamint a Túrkeve is vesztesként hagyta el a játékteret az esztendő első bajnoki meccsén.

A fehérmezes Székács gárdája biztos győzelmet aratott a fővárosban

Forrás: Székács Facebook-oldala

G csoport

PLER-Bp. U21–Székács KE GÉF-PRO 29–33 (14–15)

Budapest, 100 néző. V.: Barabás K., Lázár Z.

Székács KE: Subicz – Nyeső 1, Csanádi 6, Szöllősi 1, Holló 7 (2), Zsigmond 1, Gelley 7 (1). Csere: Pásztor (kapus) Buday, Sütő, Szikszay 2, Monoki, Takács P. 8. Edző: Szloska Krisztián.

A PLER U21-es csapatának otthonában a törökszentmiklósiak sérüléséből felépülő átlövője, Gelley Dávid kezdte meg a gólgyártást. A Szolnok vármegyeiek hamar el is léptek egy-két góllal a félidő elején, de a fővárosi fiatalok a gyors játékkal, ott loholtak a nyomukban, így az első félidő szoros, 14–15-ös állással zárult.

A fordulás után Takács Péter és Gelley Dávid találatainak köszönhetően a Szloska-csapat magabiztos előnyre tett szert, védekezésük felkeményedett, már hat gól is volt a differencia a felek között. A hajrában a Székács ifik közül Szikszay Nándor is pályára lépett, aki kétszer is a kapuba talált. Végül négy gól különbséggel nyert a Székács, és ezzel továbbra is a tabella harmadik helyén áll.

A kettős játékengedéllyel szereplő kézilabdázóink közül egyedül Sütő Dömét engedte el a meccsre az anyaegyesülete, úgyhogy nem tudtunk teljes kerettel felállni, ennek ellenére, jó szellemben, magabiztos győzelmet arattunk a fővárosban. Ezért jár az elismerés a fiúknak

– mondta hírportálunknak Szloska Krisztián, a Székács edzője.

Túrkevei VSE–Üllői KSE 26–28 (10–16)

Túrkeve 100 néző.

Bozó Z., Mezei Z. Túrkeve: Kiss A.– Keresztes M. 4 (1), Keresztes I. 2, , Simon I. 5, Debreczeni 1, Kelemen G. 2, Lukács J. 2. Csere: Jánosa (kapus), Ács 6 (2), Fekete-Nagy D. 2, Nagy T., Bordács, Szeremi 2. Edző: Patocskai László.

A hazaiak egy percig sem vezettek a mérkőzésen, de végig ott loholtak vendégeik nyomában. A hajrában 22–28-as állást mutatott az eredményjelző, a keviek azonban nem adták fel egy 4–0-s rohammal szépítettek, megmutatták, hogy van tartásuk.

Szolnoki KCSE–Mizse KC 27–42 (14–21)

Szolnok, 100 néző.

V.: Kovács T. Széles Z. Szolnok: Pallér – Kovács I. 4 (1), Bagdi 4 (1), Rékasi, Gál D. 3, Cselovszki 3, Csibrány 3. Csere: Boldog (kapus), Varga R., Nagy A. 4 (2), Szűcs H., Varga R. , Arany 3, Nyikos 2, Mihály Zs. 1, Lénárd. Edző: Kovács Attila.

Mint az eredményből is kiderül nagyon nem sikerült az esztendő első mérkőzése. A Tisza-partiak sem védekezésben sem támadásban nem lelték a ritmust. A már biztos felsőházas vendégek pedig élve lehetőségeikkel rajt-cél győzelmet arattak a Tiszaligetben.