2024.04.07. 16:00

Bronzérmes a Hepp Kupában a ceglédi kosárcsapat

A Hepp Kupa harmadik helyért folyó helyosztóján a Ceglédi KE öt ponttal legyőzte a tavalyi kiírásban ezüstérmes MAFC gárdáját a budapesti BOK-Sportcsarnokban rendezett tornán.

A szombati elődöntőben a MAFC a Phoenix-MT Fót-tól, míg a Cegléd a címvédő PVSK-tól kapott ki egyaránt nagy csatában. Így várták a felek a bronzcsatát a vasárnapi kosármatinén.

Csorvási Milán (labdával) társai megküzdöttek a bronzéremért a budapesti tornán
Forrás: Facebook/Ceglédi KE

Ceglédi KE–Újbuda MAFC 90–85 (26–20, 12–23, 27–21, 25–21)

BOK-Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Németh P., Popgyákunik B., Csák M.

Cegléd: HERENDIC 14/6, DRAGASEVICS 22/15, Kertész 2, Csaba Gy. 6, Csorvási 4. Csere: VELKEY 12/6, HORVÁTH M. 12/6, Fodor M. 7/3, Horváth Á. 5/3, Zsók 4, Várbíró 1, Berkics M. 1. Edző: Sértő Ádám.

MAFC: Polgárdy 4, PINTÉR 17, Archibald 10/6, Bordács 2, PÁPAI 11. Csere: KATONA 14/9, Buzás 12/6, Komma 7, Matejovics 5, Molnár T. 3/3, Misek. Edző: Lakits András.

Fej-fej mellett haladtak a felek az első negyed hajrájáig, mint várható volt mindkét tréner nagy rotációval dolgozott a harmadik helyért folyó meccsen, amin nem lehetett csodálkozni, hiszen csütörtökön már a bajnoki negyeddöntő első összecsapásán lesznek érdekeltek a felek. A Cegléd a Vasas vendége lesz, míg a MAFC a Nyíregyházát fogadja. A védekezésre kevés energiát fordítottak a csapatok, így szép

számmal potyogtak a pontok az első negyedben. A folytatásban 32–31-es CKE vezetésnél a fővárosiak egy 12–0-s rohamot repesztettek, a félidő végére azonban visszajöttek a meccsbe a Pest vármegyeiek, 38–43.

A fordulást követően Csorvási Milán és Veljko Dragasevics révén egy 13–4-es futással fordított a Cegléd, de a MAFC nem hagyta magát, most ők jöttek vissza a meccsbe.

A záró felvonás 65–64-es állásról indult. Hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, a hajrában azonban beestek a ceglédi triplák, és két és fél perccel a vége előtt már 84–77-re vezettek Dominik Herendicsék. Innen már nem engedték ki a kezükből a győzelmet a kék-sárgák, és négy év múltán újra bronzérmet szereztek a Hepp-Kupában.

A kupagyőzelmet pedig a PVSK szerezte meg, miután a vasárnap délutáni döntőben 102–85-re legyőzte a Phoenix-MT Fót együttesét.