2009.06.23. 09:45

Sarudi Pál két számban is érdekelt lesz brandenburgi Eb-n

Izgalmasan alakult a hétvégi, szegedi kajak-kenu válogató, amely az ötkarikás távokon az egyetlen kvalifikációs verseny volt az idei Európa- és világbajnokságra.

A szolnoki versenyzők közül a maratoni távon egyéni világbajnok Folláth Vivien elindult mindhárom egyéni számban. Nos Vivien nem okozott csalódást egyik távon sem, sőt 1000 méteren a harmadik helyen végzett az olimpiai-bajnok Kovács Katalin, valamint Bara Alexandra (KSI) mögött.  A mezőnyről még annyit, hogy a szolnoki kajakos hölgy többek között legyőzte a világbajnok Benedek Dalmát is.

— Talán mondani sem kell, hogy mi nem erre a versenyre készültünk — mondta Folláth János, Vivien edző-édesapja. — Erőfelmérőnek azonban ragyogó volt a szegedi viadal, most már tudjuk, hogy hol is tartunk a gyorsításban. Számunkra a szeptemberi maratoni világbajnokság lesz az év legfontosabb  versenye, melyre majd augusztus végén fogunk válogatózni. Addig sem fogunk unatkozni, hiszen Vivien tagja lesz annak a sárkányhajó válogatottnak, amelyik előbb július 10-12 között a Dél-koreai világbajnokságon, majd rá egy hétre a tajvani nem olimpiai sportágak világjátékán lesz érdekelt — nyilatkozta a szakember.

A szolnokiak másik üdvöskéje, a kenus Sarudi Pál azzal a nem titkolt szándékkal szállt vízre a Matyi-éri pályán, hogy kiharcolja az Eb részvételt. Az előjelek nem a legjobbak voltak Erdős Attila tanítványa számára, hiszen a verseny előtt vírusos betegséggel bajlódott, és az utolsó pillanatban dőlt el, hogy tudja vállalni az indulást. Nos, Pali a körülményekhez képest kitett magáért, hiszen 1000 méteren nagy hajrával a második helyen ért célba, míg 500-on a negyedik, valamint sprinttávon a hatodik helyen futott be. Talán mondani sem kell, hogy az előbbi két számot az olimpiai bajnok Vajda Attila nyerte. Azt már sohasem fogjuk megtudni, hogy egy teljesen egészséges Sarudi mire lett volna képes Vajdával szemben. A lényeg az, hogy Sarudi két távon, az ezer és 200 méteren rajtoló négyesben kap helyet a hét végi brandenburgi Eb-n.