2011.02.24. 19:00

Magabiztos győri továbbjutás

A címvédő Pécs, a Sopron és a ZTE után a Győr is biztosította helyét a Magyar Kupa legjobb négy női kosárcsapata között.

V.Cs.

Szolnoki NKK—Seat-Lami-Véd Győr 55-92 (13-19, 13-31, 13-17, 16-25)
Tiszaligeti Sportcsarnok,  100 n. V: Bognár, Szilas.
SZOLNOK: Ristic 16/6, Szondy 5, BOSKOVICS 14, Serbán 7, Cvetanovics 7. Csere: Kovács A. Kmézics 6, Gyuricza. Edző: Mészáros Zoltán.
GYŐR:  Semsei 8, CARSON 20, Simon Zs. 2, Kublina 6, HOLLINGSWORTH 21. Csere: Englert 8/6, Kovács K. 4, Djelmis 3/3, VIDA 12, Horváth Zs. 8, Nagy D. Edző: Tapodi Péter.

Az eredmény alakulása. 5. p.:5-15, 8. p.:10-17, 15. p.:22-31, 18. p.:24-42, 24. p.:30-56, 28. p.:35-62, 34. p.:45-78, 38. p.: 51-88.
Kipontozódott: Semsei (24. p.)
Mészáros Zoltán, a hazaiak mestere elmondta, Pungor Krisztina és Rubold Eszter sérült, az utóbbi mégis a kispadon ült, hiszen tíz embert muszáj nevezni a mérkőzésre. Társaik közül sem mindenki volt egészséges, de játszani kellett, méghozzá az erős állományú győri együttes ellen. Tapodi Péter tanítványai különösen a második negyedben játszottak nagyon jól, közülük is remekelt az amerikai légiós, Hollingsworth, aki az első félidőben 32 IBM pontot gyűjtött. A szünet után már csak formaság volt a meccs, a vendégek győzelmét és továbbjutását nem fenyegette veszély.
Mészáros Zoltán: — Ennyien vagyunk, ebben az összeállításban ennyire futotta.
Tapodi Péter: — Örülök, hogy továbbjutottunk, amit jó játékkal harcoltunk ki.