RÖPLABDA

2018.03.31. 12:39

Az ötödik hely még meglehet a Szolnoknak

A negyeddöntő második mérkőzését három szoros szettben elveszítette a Szolnoki Röplabda Akadémia csapata hazai pályán, a Pénzügyőrrel szemben, így a fővárosi gárda 2–0-val jutott a legjobb négy közé a bajnokságban, ahol a kupagyőztes Kazincbarcika lesz az ellenfele.

Pabar Gyula

A másik ágon Kaposvár–Kecskemét párharcot rendeznek, a Tisza-partiak pedig az 5–8. helyért játszhatnak majd a Székesfehérvárral.

SZOLNOKI RÖPLABDA A.– PÉNZÜGYŐR 0:3 (–22, –19, –12)

Szolnok, 150 néző. V.: Csizmarik, Bodrogi.

SZOLNOK: Guzmics 1, Fülöp 7, Varga Z. 5, Gönczi 13, Szabó P. 2, Kholmann 1. Csere: Farkas R. (liberó), Boa 2, Bíró 1. Vezetőedző: Gulyás Ferenc. Edző: Ilyés Gábor.

PÉNZÜGYŐR: Kecskeméti 2, Kiss D. 5, Gallo 3, Rozgonyi 14, Jánossy 4, Rása 7. Csere: Manoogian (liberó), Kovács S. 4. Vezetőedző: Weczera Csaba.

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. I. játszma: 7–8, 12–16, 18–21. II. játszma: 7–8, 14–16, 17–21. III. játszma: 5–8, 10–16, 12–21.

GULYÁS FERENC: – Csak az első két szettben tudtuk tartani a lépést, mert több kulcsjátékosom sem nyújtotta azt, amire képes, és a csapat még nem tart ott, hogy ezt elbírja.