KOSÁRLABDA

2018.05.07. 10:08

Túlórával zárta az évadot a Jászberény

A férfibajnokság alsóházában a hatodik, az utolsó forduló mérkőzéseit rendezték meg.

V. Cs.

Tulajdonképpen tét nélküli mérkőzésre utazott Debrecenbe a jászberényi együttes, amely a házigazdákkal egyetemben, már két héttel ezelőtt biztosította helyét az élvonalban.

Változatos, izgalmas meccset vívtak a felek az Oláh Gábor utcai csarnokban, amelynek rendes játékideje 81–81-es döntetlent hozott, a túlórában azonban a hazaiak behúzták a meccset. Ezzel a DEAC a 11., míg a Jászberény a 12. helyen zárta az évadot.

DEAC – JP AUTO-JÁSZBERÉNY KSE 98–92 (22–19, 23–16, 11–30, 25–16, 17–11) – hosszabbítás után

Debrecen, 1000 néző. V: Győrffy, Rácz Zs., Bagi.

DEAC: JONES 28/3, Molnár A. 11/3, MARTINICS 16/6, Bognár 4, ARMWOOD 18. Csere: VELKEY 14/9, Kósa, Farkas A. 7/3, Lajsz. Edző: Berényi Sándor

JKSE: NELSON 20/6, Rakics 9/3, WALLACE 19/6, Lucsics 11, SEJFIC 22. Csere: Kerpel-Fronius 3/3, Cseh, Molnár M., Bazsó, Czirbus 8. Edző: Nikola Lazics

Berényi Sándor: – Ez a mérkőzés jellemezte az egész szezonunkat. Minden jó, ha a vége jó, örülünk a 11. helynek.

Nikola Lazics: – Érdekes, fordulatos összecsapás volt. Összességében megérdemelt a hazai siker, de nekünk is megvolt az esélyünk a győzelemre.

– A harmadik negyedben elkaptuk a fonalat, domináltunk, végül azonban néhány hiba eldöntötte a találkozó sorsát. Büszke vagyok a csapatomra, és arra, amit december óta elértünk.