KOSÁRLABDA/ frissítve/ galériával

2018.12.30. 20:45

Győzelemmel zárták kosárcsapataink a 2018-as évet

A negyedik Jászberény lendületét láthatóan nem törte meg a szolnoki vereség, könnyedén tudott nyerni a tabella hátsó felében tanyázó Kaposvár ellen, miközben a listavezető Olaj a sereghajtó otthonában gyűjtötte be a kötelezőt. A bajnokság féltávjához érve ez azt is jelenti, hogy mindkét együttesünk résztvevője a Magyar Kupa februári nyolcas döntőjének.

Pabar Gyula

A JKSE-t erősítő Orlando Coleman (labdával) 21 ponttal járult hozzá csapata Kaposvár elleni fölényes győzelméhez

Fotó: Korábbi fotó/Gémesi Balázs

Az ezer sebből vérző, mindössze három légióssal felálló Kaposvár alaposan bekezdett, az első öt percben szerzett tizenhat pontot, mindezt rontott mezőnykísérlet nélkül. Idővel aztán magára talált a Berény, az újra csatasorba álló Djordje Pantelics vezérletével ledolgozta hátrányát, és egyúttal átvette a játék irányítását.

Rövidesen a társak is belefogtak a pontgyártásba, Orlando Coleman és Damier Pitts kosaraival rétestészta módjára nyúlt el ellenfelétől a JKSE, amely a harmadik negyedet egy 11–0-s rohammal indította, ami kis túlzással a somogyiak maradék életkedvét is elvette. Egy ponton már harminc is volt a felek közti különbség, amiből a végére huszonegy maradt.

JP Auto-Jászberényi KSE–Kaposvári KK 91–70 (22–21, 28–13, 27–15, 14–21)

Bercsényi úti Játékcsarnok. V.: Földházi, Jakab, Nagy V.

Jászberény: Pitts 20/6, Rakics 4, Coleman 21, Alekszandrov 13/6, Pantelics 14/3. Csere: Kerpel-Fronius B. 5/3, Czirbus 10, Cseh 2, Brbaklics 2, Fekete, Szigedi. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Kaposvár: Ubilla 21/12 Johnson 9/3, Markovics 13, Hendlein 6, Spica 4. Csere: Halász 8/3, Baki 2, Bogdán 7/6, Hock. Vezetőedző: Filipovics Gordan.

Nikola Lazics: – Jól játszottunk, mondom ezt annak ellenére, hogy a mérkőzés elejét nagyon elszúrtuk. Ellentétben mondjuk a harmadik negyeddel, amikor minden összejött, akár támadásban, akár védekezésben, egyértelműen ez volt a kulcsmomentum. Remek félszezont zártunk, bízok a hasonló folytatásban, és külön öröm, hogy ott lehetünk a Magyar Kupában.

Filipovics Gordan: – A második negyed közepétől olyan játékot mutattunk, ami nem csapatsportra utal. Sok nehézséggel küszködünk, rövid a keretünk, ami most is megmutatkozott. A három légiósunk mellett vannak ugyan tehetséges fiataljaink, de ez nem elég ahhoz, hogy a céljainkat, illetve a mai magyar bajnokságban komolyabb eredményeket érjünk el.

SERCO-TF-Budapest–Szolnoki Olaj KK 72–86 (22–18, 20–28, 7–25, 23–15)

Ludovika Aréna. Vezette: Tőzsér, Kovács N., Nyilas.

Budapest: Krnjajski 14/3, Buzás, Clark 20/6, McLane 18/6, Bergstedt 15/3. Csere: Szobi 2, Kozma, Filipovics, Beák 3/3. Vezetőedző: Merim Mehmedovics.

Szolnok: Rowsey 8/6, Airington 2, Benke 12, Sz. Milosevics 14/3, Andric 14. Csere: Vojvoda 14/6, Kovács P. 13/6, Csák, Taiwo, Tóth Á. 9. Vezetőedző: Dragan Alekszics.

A napokban igazolt Nemanja Milosevicstől eltekintve – akinek a papírjait elrendezték, de időközben kisebb sérülést szedett össze –, mindenki Dragan Alekszics rendelkezésére állt. Alighanem ez a tény is közrejátszott abban, hogy nem a megszokott kezdőötösét küldte pályára a szolnokiak mestere. A szurkolók által alaposan feltüzelt TF ezt jól használta ki, korán pár pontos előnyre tett szert, amit az első negyed végéig megőrzött.

A folytatásban is szokatlanul sok hibával játszott az Olaj, de a padról beszálló Kovács Péternek és Vojvoda Dávidnak hála, sikerült egyenlítenie, majd némiképp ellépnie – Andrew Rowsey triplájával már 39–28-ra vezetett. A második negyed végét azonban megnyomták a hazaiak, és Donte Clark vezetésével négy pontra csökkentették hátrányukat. A harmadik tíz percet nagyon koncentráltan kezdte az Olaj, szigorított védekezésén, és minimálisra csökkentette hibái számát, ami egy 14–0-s sorozatot eredményezett. Talán mondani sem kell, hogy ezzel a lényegi kérdések csakhamar eldőltek.

Merim Mehmedovics: – A szolnoki közönség által teremtett kiváló hangulat ránk is ösztönzőleg hatott. Az első félidőben megvalósítottuk azt, amit elterveztünk, minőséget képviseltünk, volt tartásunk és játékszisztémánk. Most következnek számunkra a nyerhető meccsek, amikre összerakjuk a csapatot, mert nem fogunk beletörődni a biztos kieső szerepébe.

Dragan Alekszics: – Az első félidőben kifejezetten rosszul játszottunk, egyáltalán nem működött az elzárás-leválás védekezésünk. A szünet után azonban szigorítottunk rajta, így némi előnyre tettünk szert, amivel gyakorlatilag el is döntöttük a mérkőzést. Gratulálok Merim Mehmedovicsnak, remek munkát végez, pedig nincs könnyű dolga, hiszen a másodosztály teljesen más szint.

További eredmények: Debreceni EAC–Pécs 74–58, Paks–Kecskemét 81–75, Szeged–Szombathely 77–85, Zalaegerszeg–Körmend 83–94, Sopron–Székesfehérvár 70–80.