KOSÁRLABDA

2019.02.09. 20:15

Győzelemmel hangolt a kupadöntőre az Olaj

Újabb rangadót nyert a listavezető Szolnoki Olaj, amely húszpontos hátrányból fordítva győzte le a Zalaegerszeg csapatát, a bajnokság 19. fordulójában.

Fotó: Korábbi fotó/Mészáros János

A zalaiak között Szabó Zsolt lázas betegség miatt nem szerepelhetett, míg a frissen igazolt, legutóbb Szegeden vitézkedő, amerikai Tyrell Green játékengedélye még nem volt rendben. Az Olaj soraiból továbbra is hiányzott a makacs combizomhúzódással bajlódó, Jaylin Airington.

A zalaegerszegi származású Tóth Ádám zsákolásával indult a meccs, majd öt perc alatt három személy hibát is ráfújtak a szolnokiak centerére. A kezdeti tapogatózás után meglepetésre a ZTE kapta el a fonalat, Andrij Agafonov dupláival és Dustin Ware triplájával már 10-20-as állást is mutatott az eredményjelző. A folytatásban is a vendégek uralták a játékot, Ware és Bernard Thompson két hárompontosa , valamint a fiatal Doktor Péter is betalált kintről, a 16. percben 22–42. Ebből hét pontot faragott le a szolnoki csapat a szünetig, Luksa Andric és Benke Szilárd révén, (35-48).

A térfélcsere után kapaszkodott az Olaj, Vojvoda Dávid a 26. percben szerezte első pontjait, hosszú idő után, a 26. percben voltak újra tíz ponton belül a piros-feketék. Ekkor még tartották magukat a zalaiak, nyolc pontos előnnyel várták a záró felvonást, (57–65).

Végre összekapta magát az Olaj, a 32. percben Vojvoda duplájával 66-66-nál utólérték vetélytársukat. Sőt fél múlva a Benke betörés góljával hosszú idő után vezettek a vendéglátók. Elkészült erejével a ZTE, az Olaj pedig Andric kosaraival növelte előnyét, 83-74. A végjátékban 83-79-re visszajött a meccsbe ZTE, de a szolnoki csapat már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

Az más kérdés, hogy az Olaj a tűzzel játszott, szerencsére nem égette meg magát, nem szabad húsz pontos előnyt adni az ellenfélnek, mert rosszul is elsülhet a végjáték A lényeg a végén mindkét szurkoló tábor megünnepelte kedvenceit.

Erről is beszélt Dragan Alekszics, az Olaj edzője: – Az első félidőben azt gondoltuk, hogy könnyű dolgunk lesz a tartalékos ZTE–vel szemben, nem így történt. A második félidőben szerencsére összeállt a védekezésünk, nem siettettük a játékot, és sikerült jól lepattanóznunk, így szurkolóink biztatásától kísérve megnyertük a találkozót.

Bencze Tamás, a ZTE edzője pedig azt nyilatkozta: – A lehetőségeinkhez képest úgy, hogy három játékost kellett pótolnunk, jól helytálltunk Szolnokon, sőt 35 percig győzelmi esélyünk is volt. A záró negyedben sok lepattanót engedtünk a hazaiaknak, akik éltek a felkínált lehetőséggel. Köszönjük közönségünknek, hogy Szolnokra is elkísért és végig biztatott bennünket.

Elképzelhető, hogy a két csapat pénteken a Magyar Kupa elődöntőjében újra összeméri erejét, ahhoz a csütörtöki negyeddöntőben a ZTE-nek a DEAC-t, míg az Olajnak a Pécset kell legyőznie, a tornát Győrben, az Audi Arénában rendezik.

SZOLNOKI OLAJ KK–ZALAKERÁMIA ZTE KK 85–79 (17–22, 18–26, 22–17, 28–14)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1300 néző. V: Papp P., Ádám J., Balogh Gy.

OLAJ KK: Vojvoda 14/3, Kovács P., Sz. Milosevics 8/3, N. Milosevics 4, TÓTH Á. 12. Csere: ANDRIC 27, BENKE SZ. 12/3, Rowsey 8. Edző: Dragan Alekszics

ZTE: WARE 12/12, THOMPSON 24/12, Gulyás M. 4, Bagó 2, AGAFONOV 22/3. Csere: Durázi 7, Kis R., Doktor 8/6. Edző: Bencze Tamás

Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–8. 7. p.: 8–15. 9. p.: 9–15. 13. p.: 19–33. 16. p.: 22–42. 18. p.: 30–48. 24. p.: 41–58. 28. p.: 54–60. 32. p.: 63–66. 34. p.: 68–66. 38. p.: 81–74

További eredmények: Körmend–Jászberény 90–72, Szedeák–Alba Fehérvár 68–78, Falco KC–DEAC 103–96, Kaposvár–Atomerőmű SE 88–77, Sopron–Kecskemét 72–73, Pécsi VSK–TF-BP 76–77 (!).