RÖPLABDA

2019.12.13. 12:18

Felszívta magát a Jászberény VT az utolsó meccsre

Idei utolsó bajnokiját játszotta csütörtök este a Jászberény VT a női Extraligában.

Varga Balázs

Fotó: Gémesi Balázs

A sereghajtó Haladás vendégeként az első szett rosszul sikerült, az a szombathelyieké is lett, ám összejött a fordítás. Főleg a harmadik játszma alakult szorosan, de 31–29-cel behúzták a berényi hölgyek, míg a második és a negyedik szettet könnyebben abszolválták, így 3:1-re a jászsági csapat győzött.

A gárda edzője, Makai Péter elégedetten nyilatkozott: – Nagy gödörben voltunk az elmúlt néhány mérkőzésen, most viszont a taktikát betartva végig irányítani tudtunk. Nagyon értékes három pontot szereztünk.

Folytatás kedden (17 óra) a kupában, hazai pályán a balatonfüredi Szent Benedek ellen.

HUNGAST-HALADÁS–JÁSZBERÉNY VT 1:3

(20, –17, –29, –16)

HALADÁS: Cicic 2, CSÁSZÁR 23, Lescay 9, Wallner 8, G. Miranda 16, Vacsi 5. Csere: Lojen (liberó), CSÓKA 4, Péteri, Pickering, Szendrődi. Edző: Leiszt Máté.

JÁSZBERÉNY: Alishanova 8, SZIL­­CSENKOVA 14, Borsos 5, VENTURA 17, TÓTH E. 21, BULAJICS 12. Csere: Radomszki (liberó). Edző: Makai Péter.

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 10:2, 16:11, 17:17, 22:17. 2. játszma: 1:4, 7:7, 13:12, 15:22. 3. játszma: 3:12, 12:18, 21:23, 25:24. 4. játszma: 5:10, 11:11, 15:18, 15:24.