galériával

2020.01.10. 16:30

A Berény nem tudott szettet nyerni a Kaposvár ellen

A női Extraligában a Jászberény VT csütörtök este 3:0-ra kikapott hazai pályán a Kaposvártól.

Azt tudni lehetett, hogy a Berény Shafagat Alishanovára nem számíthat, mivel az azeri feladó hazája válogatottjával január 7. és 12. között olimpiai kvalifikációs tornán vesz részt Hollandiában. Ezt követően viszont különösen rosszul jött, hogy a csapatkapitány, Tóth Eszter sem tudja vállalni a játékot sérülés miatt. Nem csoda, hogy rögtön az elején 5–1-re el is húzott a vendégcsapat. A hazai időkérés után azért összeszedte magát a Jászberény, de 7–8-nál nem sikerült egyenlíteni, ezután pedig csak nőtt a különbség, és a Kaposvár 25–18-ra meg is nyerte az első szettet.

A második játszma elején néhány alkalommal a vezetést is magához tudta ragadni a hazai gárda, 7–6 után viszont fordított a listavezető. Majd 13–8-ra el is ment a Kaposvár, és innentől nem volt kérdéses a szett kimenetele (17–25). A harmadik játékrész ismét 1–5-tel indult, nemsokára pedig már 3–11 volt az állás. Némileg sikerült kozmetikázni a játszma eredményén, ám a vendégek így is 25–19-re megnyerték, ezáltal 3:0-ra győztek idegenben.

Tehát a berényi hölgyeknek nem sikerült bravúrt bemutatni, érvényesült a papírforma. Következő találkozójukat csütörtökön (17 óra) játsszák majd, méghozzá hazai pályán a Nyíregyháza ellen, amellyel szemben szintén csak extra teljesítmény esetén van keresnivalója a Jászberénynek. Ráadásul ez nem bajnoki mérkőzés lesz, hanem a Magyar Kupa elődöntőjének első találkozója, amelyen akkor lehet álmodozni a fináléba jutásról, ha otthon sikerül biztató eredményt elérni.

JÁSZBERÉNY VT–1. MCM-DIAMANT KAPOSVÁR 0:3 (–18, –17, –19)

Jászberény, 300 néző. Vezette: Halász E., Árpás K.

JÁSZBERÉNY: Bulajics 4, Mészáros Zs. 12, Szilcsenkova 5, Borsos 5, VENTURA 18, Radomszki 5. Csere: Piatek (liberó), Faragó F., Szerényi. Edző: Makai Péter.

KAPOSVÁR: KLISZURA 11, Djurics 5, Tálas 3, SZŰCS K. 12, SIPIC 15, T. Matics 5. Csere: Szpin (liberó), Szerencsés-Miklai 2, Kalmár, Németh Zs., Tóth J. Edző: Szasa Nedeljkovics.

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:4, 5:6, 8:12, 12:14, 13:17, 15:20, 18:22. 2. játszma: 3:2, 6:5, 7:9, 8:13, 10:15, 12:19, 15:21, 17:23. 3. játszma: 1:4, 2:8, 4:11, 7:13, 9:16, 13:17, 14:21, 17:23.

Makai Péter: – Nem szeretek beszélni a nehézségeinkről, de nem számítottunk arra, hogy Tóth Eszter szerdán egy rossz mozdulat után megsérül. Próbáltuk a helyzetet csapaton belül megoldani, és határozottak, egységesek voltunk. A Kaposvár csakis azt játszotta, amire számítottunk. Védekezésben kicsit fegyelmezetlenek voltunk. A lehetőségeinkhez mérten vállalható ez a vereség.

Szasa Nedeljkovics: – Az első két játszmát kicsit könnyebben nyertük meg, mint amire számítottunk. Egy második számú feladóval és egy harmadik számú négyes ütővel a Jászberény kihozta ebből a meccsből a maximumot. Az első két szettben nagyon jól működött a játékunk, és a harmadik játszma végén is rátaláltunk a legjobb teljesítményünkre. Tudjuk, hogy jövő pénteken, a Békéscsaba ellen ez nem lesz elég, de van egy hetünk javítani.