Kosárlabda/galériával

2020.01.19. 17:20

Nem sikerült a bravúr a Jászberénynek

Küzdött, hajtott, időnként jól játszott, mégsem tudott nyerni a hazai pályán játszó jászberényi csapat a dobogón tanyázó Atomerőmű SE ellen, a kosárlabda-bajnokság 16. fordulójában.

A vendégek a tavaly még a berényiek színeiben játszó Orlando Colemannel álltak fel a kezdéshez. A paksi Lóránt Péter nevéhez fűződtek az első pontok, majd a hazaiak erőcsatára, Nemanja Alekszandrov is elsüllyesztett egy triplát. A Duna-partiak azonban az amerikai hátvéd, Nicholas Faust találatival sorra szerezték góljaikat, mindezeknek köszönhetően az első negyed végén már 9 ponttal vezettek, 22–31.

A második negyedben sem változott a játék képe, továbbra is dominált a paksi csapat, Alekszandrov és Phillip Miller és Ruják Bence révén próbálta a lépést tartani a JKSE, kevés sikerrel, 43–56. A második félidő elején hatalmas offenzivát nyitott a berényi gárda, Remon Nelson és Alekszandrov vezérletével 14-4-es rohamot produkáltak. Elkezdett kapkodni a paksi legénység, Dzunics Braniszlav időkéréssel próbálta nyugtatni az övéit, hiszen 57–60- állást mutatott az eredményjelző.

Sajnos nem sikerült az egyenlítés, de ott loholt vendégei nyakán a hazai csapat. A záró negyedben a Faust-Coleman-Lóránt trió vezetésével visszaállította a régi rendet a paksi csapat, a jászságiak nem adták fel, de nem tudták utolérni vetélytársukat, így továbbra is nyeretlenek hazai pályán.

– Tudtuk, hogy Miljan Csurovics érkezett a jászberényi szakmai stábba, és azt is hogy ez nehéz mérkőzés lesz – mondta a lefújás után, Orlando Coleman, a vendégek bedobója. – Bár végig vezettünk, nem kényelmesedhettünk el, mert azt a Berény azonnal kihasználta. Amikor megérkeztünk, egy kicsit ideges voltam, de úgy fogadtak a hazai szurkolók, mintha hazajöttem volna. Ez nagyon jó érzés volt.

Nemanja Alekszandrov szerint, ezúttal jobb teljesítményt nyújtottak, mint az Olaj ellen: – Megpróbálunk mérkőzésről-mérkőzésre előrébb lépni, és azt hiszem, hogy ez most sikerült. Bár csak három napunk volt készülni erre a meccsre, de lényegesen jobban játszottunk, mint a Szolnok ellen. A Paks nagyon jó csapat, s az első félidőben nagyon nehezen birtunk Fausttal és Colemannel. Azt viszont bizonyítottuk, hogy fejlődik a csapat, és reméljük, ez így lesz a továbbiakban is. Ezért dolgozunk.

JÁSZBERÉNYI KSE–ATOMERŐMŰ SE 83–95

(22–31, 21–25, 26–19, 14–20)

Belvárosi Játékcsarnok, 700 néző. V: Cziffra, Boros T., Kulcsár T.

JÁSZBERÉNY: Nelson 12/6, BRBAKLICS 12, Miller 14, ALEKSZANDROV 21/9, PANTELICS 14/3. Csere: Mészáros M. 2, Ruják B. 5/3, Buzás 3/3, Peringer. Edző: Lo Elhadji Malick.

PAKS: Evans 14/3, FAUST 21/9, COLEMAN 23, Kis, LÓRÁNT 15. Csere: Putney 10/3, Kovács Á. 8, Jackson 1, Velkey 3/3. Edző: Dzunics Braniszlav

Az eredmény alakulása: 3. perc: 9–7. 6. p.: 11–20. 13. p.: 26–41. 16. p.: 39–49. 23. p.: 54–60. 26. p.: 61–68. 33. p.: 76–81. 36. perc.: 78–87

További eredmények: Alba Fehérvár–PVSK 88–86, Kecskemét–Szedeák 78 –81, Kaposvár–Falco KC 78–98, Oroszlány–ZTE 104–115, Sopron–DEAC 98–85, az Olajbányász–Körmend rangadót ma játsszák a Tiszalitgetben.