Röplabda

2020.10.13. 14:50

Két szoros szettre futotta otthon a Szolnoknak

Harmadik mérkőzését játszotta a Szolnok a férfi NB I.-ben, hazai pályán a Kistext volt az ellenfél.

Nem mindig zárt jól a szolnoki sánc a Kistext ellen

A vendégek jó erőkből állnak, hogy mást ne mondjunk, idén már náluk szerepel Gönczi Imre és Farkas Róbert, akik az előző idényben még a mieink színeiben játszottak. Mellettük ki kell emelni Török Rolandot és az egykori válogatott Szalai Szabolcsot is, akik korábban szintén megfordultak Szolnokon.

Az első szettben hamar előnyre tett szert a Kistext, és ugyan a hazaiak többször is felzárkóztak két-három pontra, a vendégek elhúztak 17:10-re. Majd ismét feljött a Szolnok, előbb 20:22-re, majd 23:24-re, de megnyerni nem sikerült a játszmát. A másodikban fej-fej mellett haladtak a felek egészen 14:14-ig, ezután viszont 15:18-ra alakult az állás. Ezt követően ismét kapaszkodtak a mieink, egészen 23:24-ig, de ez a szett is a Kistexté lett.

A harmadik játszma ezúttal 15:15-ig alakult szorosan, ekkor viszont a fővárosi alakulat a gázra lépett, és 25:18-ra megnyerte a szett, így a Szolnok végül 3:0-ra kikapott, és pont nélkül maradt. Folyatás vasárnap (16 óra) Tapolcán, a Sümeg vendégeként.

Szolnoki RK–Kistext SE 0:3 (–23, –23, –18)

Szolnok, 50 néző. Vezette: Varjasi, Tillmann.

Szolnok: Csendes 5, Fenyvesi 4, Molnár I. 10, Banai 13, Biró 5, Guzmics 2. Csere: Mészáros M. (liberó) 1, Quintz 3. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

Kistext: Török R. 2, Szalai Sz. 5, Chamone 9, Bokor 5, Flachner 4, Gönczi 9. Csere: Lassu (liberó), Farkas R. (liberó), Török Sz. 1, Oláh B. 1. Vezetőedző: Weczera Csaba.

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:8, 8:12, 10:17, 20:22. 2. játszma: 4:3, 10:10, 15:18, 22:23. 3. játszma: 4:4, 10:12, 15:15, 17:21.

Gulyás Ferenc: – Jó meccset játszottunk, szimpatikus volt a csapat hozzáállása. Úgy gondolom, mérkőzésről mérkőzésre egyre jobban fejlődünk.

Weczera Csaba: – Igaz, sikerült 3:0-ra nyernünk, de maradt egy kis hiányérzet bennem a mutatott játék miatt. Nem voltunk eléggé koncentráltak, és ezt a Szolnok igyekezett kihasználni. A csapat erősségét viszont mutatja, hogy az ellenfél mellett saját magunkon is felül tudtunk kerekedni, és a kiélezett helyzetekben jó döntéseket hozni.