kézilabda

2021.02.16. 07:00

Továbbra is hibátlan a Székács

A listavezető Törökszentmiklósi Székács és a mezőtúri legénység győzelemmel, míg a kunszentmártoni és túrkevei csapat vereséggel zárta a 12. fordulót az NB II. Délkeleti csoportjában.

A Székács játékosa, Csanádi Valter (labdával) öt gólt vállalt az övéi huszonnyolc találatából

Forrás: Miklós TV

Fotó: SZEMVIDEO.hu

Az éllovas Székács gárdáját meglepte a meccs elején a jól védekező kondorosi csapat. Mintegy negyedóra játékot követően azonban átvette az irányítást a miklósi együttes, és ennek eredményeként a félidő végére már hatgólos előnyt építettek fel Csanádi Valterék. A fordulást követően tovább növelte előnyét a Székács, és végül újabb magabiztos győzelmet aratott. Úgy, hogy Szloska Krisztián edző minden egyes játékosának lehetőséget adott a bizonyításra.

– A támadójátékunk döcögősre sikerült, ennek ellenére sikerült itthon tartanunk a két bajnoki pontot – mondta a lefújást követően Szloska Krisztián.

Székács KE–Kondorosi KK 28–21 (16–10)

Törökszentmiklós, zárt kapuk mögött. Vezette: Csörgő L., Vitális G.

SZÉKÁCS: Varga I. – Major M. 1, Csanádi V. 5, Csanádi A., Holló 8, Szöllősi B. 5, Fejes-Tóth 2. Csere: Rizinger (kapus), Nyikos, Sipos A. 1, Kapás 1, Deák D., Szollár 5, Perjési. Edző: Szloska Krisztián.

Fotó: Miklós TV

Az Algyő–Kunszentmárton meccset a domaszéki sportcsarnokban zárt kapuk mögött rendezték meg.

– Csapatunkban most mutatkozott be a héten igazolt Pásztor Ákos, viszont továbbra is hiányzott Tóth Jacsa, Polgár András és Karsai Tamás – mondta hírportálunknak Szánthó Ferenc, a kunszentmártoniak tiszteletbeli elnöke.

A sportvezető elmondta, hogy az Algyő gárdája a téli szünetben néhány játékossal erősítette meg sorait, ami meg is látszott már a játékukon. Sajnos rosszul kezdte a mérkőzést a vendégcsapat, a hetedik percben már 6–2-re vezettek a hazaiak, sőt a 16. percben már 12–7 volt az állás. Sajnos mind­ehhez hozzájárult, hogy a vártnál gyengébb volt a védekezésük, és ezúttal elmaradtak a kapusbravúrok is. Ráadásul sok helyzetet puskáztak el a vendégjátékosok. Így nem csoda, hogy az első félidő végén 18–14-re vezetett a hazai gárda.

A fordulást követően sem tudtak közel kerülni vetélytársukhoz Danku Csabáék, a 47. percben már 29–23-as állást mutatott az eredményjelző. Hiába támadtak hét mezőnyemberrel a kunszentiek, ha közben elszórták a labdákat, és ezeket üres kapus gólokkal büntették az algyőiek, akik végül hétgólos különbséggel diadalmaskodtak. Szombaton javíthatnak Gelley Dávidék, amikor a Kiskunmajsa gárdáját fogadják.

FKSE Algyő–UniTurn Kunszentmárton 35–28 (18–14)

Kunszentmárton: Subicz A. – Krasznai G. 4, Danku Cs. 1, Gelley 13 (5), Békési 1, Cselovszki 5, Kovács A. 1. Csere: Fekete K., Pásztor Á., Szikszai, Arany G. 1, Birgés 2. Edző: Szőke István.

A Mezőtúri AFC–Syngenta férficsapata ezúttal Békéscsabán vendégszerepelt. Végig kemény, de sportszerű meccset játszottak a felek a Békés megyei fővárosban. Szinte végig vezettek a vendégek, de a hazaiak rendre ott loholtak a nyomukban. Az első félidő végén 15–18-as állást mutatott az eredményjelző. A fordulást követően is hatalmas csata volt, végül a mezőtúriak két gólt megőriztek előnyükből. Győzelmével tartja harmadik helyét Boda Péter edző csapata.

Békéscsabai BDSK–Mezőtúri AFC 32–34 (15–18)

A mezőtúri gólszerzők: Papp K. 8, Sütő 7, Zalai 5, Soós B. 5, Sárosi 4, Zvolenszky 3, Nyeső 1, Szabó Á. 1.

Ellenben nem sikerült az aktuális forduló a Túrkevei VSE csapatának, amely hazai pályán játszva 42–27-re kikapott a Békéscsabai DKSE legénységétől.

Szintén nagy különbségű vereséget szenvedett a nyolcadik helyen álló mezőtúri hölgycsapat, amely 41–19-re kapott ki a tabellán mögötte álló Szeghalom együttesétől.