Frissítve/Kosárlabda

2022.05.11. 19:55

Vereség Szombathelyen: az utolsó negyedre fogyott el az Olajbányász

A középszakasz felsőházának záró fordulójában a tartalékos Olajbányász 15 pontos vereséget szenvedett a címvédő és listavezető Falco KC szombathelyi otthonában.

Fotó: Unger Tamás

A szolnokiak soraiban, ezúttal csupán három külföldi kosaras, Cakarun Cunnings és Young jutott szóhoz. A vasiak közül csak Váradi hiányzott, ellenben a hónapokig sérüléssel bajlódó Benke játékra jelentkezett. A tartalékos Olaj 30 percig jól és eredményesen játszott Szombathelyen, a hazaiak azonban ritmust váltottak a záró felvonásban és állva hagyták vendégeiket, végül 89–74-re nyertek. A vereségétől függetlenül a második helyen végzett a Tisza-parti csapat, amely a Kecskemét ellen folytatja a negyeddöntőben, a kezdés jövő szerdán a Tiszaligetben.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely–Szolnoki Olajbányász 89–74 (22–19, 21–23, 20–19, 26–13)

Szombathely, Aréna Savaria, V.: Földházi Tamás, Győrfy Ruben, Lengyel Ádám (Bodrogváry Iván)

FALCO: Somogyi 9/3, Sövegjártó -, Perl 12, Keller 11, Golomán 30/9. Cserék: Barac 12, Horváth -, Takács -. Verasztó 2, Clark 6, Hawkins 2, Benke 5/3.

SZOLNOK: Pongó 10/6, Rudner 3/3, Pallai 2,Cummings 24/12, Cakarun 13. Cserék: Vincze 5, Csornai -, Sebők 2, Arabo 2, Tóth -, Young 11.