Kézilabda

2022.10.26. 16:40

A Székács csapata nyerte a megyei rangadót

Kunszentmártonban is folytatta jó szereplését az éllovas Székács KE legénysége, amely négy góllal győzött az NB II. Délkeleti csoportjának 6. fordulójának előrehozott mérkőzésén.

Jól helyt állt a kunszenti csapat a listavezető Székáccsal szemben

Forrás: Szánthó Ferenc/Facebook

Nagyon bekezdtek a vendéglátó kunszentiek, akik szervezetten játszottak, és sorra lőtték góljaikat, tíz perc elteltével elsősorban az Arany Gergő–Gelley Dávid duó találatainak köszönhetően 7–1-re vezettek, az öregurasan kezdő listavezetővel szemben. Ezt követően a kunszenti csapat háromszor is emberhátrányba került, amit rutinosan kihasználtak a vendégek és felzárkóztak 11–7-re.

A félidő hajrájára elfáradtak a hazaiak, akik többször is emberhátrányba kerültek, sőt Losoncz Lászlót harmadik kiállítása után a játékvezetők kizárták a játékból. A miklósiak pedig a Zsigmond Gergely–Holló Alex kettős vezérletével megfordították az állást, 14–15.

A második félidő elején a vendégek is többször emberhátrányba kerültek, amit a kunszentiek nem tudtak kihasználni, sőt labdaszerzések után gyors gólókat lőttek Takács Péterék. Mindezeknek köszönhetően a félidő közepére már nyolc gólos előnyt épített fel a Székács legénysége, 18–26. A hajrában a lelkesen játszó hazaiak csökkentettek hátrányukon, de a miklósiak magabiztos győzelmét nem tudták megakadályozni, 31–35.

– Az első tíz percben nem jött össze semmi, nagy előnyt adtunk a hazaiaknak, de szerencsére felálltunk, és végül magabiztos győzelmet arattunk. Ezért jár az elismerés fiúknak – mondta hírportálunknak Szloska Krisztián, a törökszentmiklósiak trénere.

Polgár András, a Kunszentmárton edzője pedig ekképp nyilatkozott. – Jól kezdtük a mérkőzést, az elején mi irányítottunk, sajnos a szünet előtti percekben sok hibával kézilabdáztunk, és a hét kiállítással magunkra húztuk, az akkor még lassan játszó ellenfelünket. A második félidőben a vendégek akarata érvényesült, illetve a további kiállítások, a piros lapok és a fáradtság megpecsételte a sorsunkat. Ezután már leginkább arra törekedtünk, hogy a különbséget csökkentsük. Büszke vagyok a csapatunkra, a tisztes helytállás, és a mérkőzés első felében mutatott játékunk bizakodásra ad okot.

Uniturm Kunszentmárton–Székács KE GÉF-PRO 31–35 (14–15)

Kunszentmárton, 150 néző. Vezette: Sándor, Szikszay.

Kunszentmárton: Varga I. – Arany 7, Benkő, Cselovszki 5, Danku Cs. 6, Gelley 8, Kovács A. 1. Csere: Kiss T. (kapus), Fekete 2, Jónás, Losoncz, Simon I. 2, Szabó Á., Vass, Krasznai. Edző: Polgár András

Törökszentmiklós: Subicz – Holló 8, Takács P. 6, Nyikos 1, Zsigmond G. 10, Nyeső 3, Szöllősi B. Csere: Rizinger (kapus), Monoki, Szollár 1, Berkes 6, Kapás. Edző: Szloska Krisztián.