2023.04.21. 20:29

Dulakodásba és vereségbe torkollt az Olajbányász körmendi meccse

Mindkét csapat részéről gyenge játék, kifulladó, de küzdő játékosok, Olaj-vereség, lökdösődés és ötödik, döntő ütközet – ezt hozta pénteken a Körmend–Olajbányász mérkőzés

Az Olaj kapitánya, Bojan Szubotics (pirosban, 11-esben) fékezte meg a Körmend–Olaj meccs után a csapattársára törő Godwin Omenakát

Fotó: Képernyőfotó / Mindig TV

Félpályáról tripla!

Ilyet se látni magyar pályán minden héten, de Jabril Durham, az Olajbányász játékosa a Körmend elleni pénteki mérkőzés második negyedének utolsó másodpercében épp onnan talált csont nélkül a gyűrűbe.

Soha jobbkor nem jöhetett volna a hármas. A Szolnok gyengén kezdett, pontatlanul dobott a két csapat rájátszásbeli negyeddöntőjének negyedik, Körmenden vívott összecsapásának első felében. Kocsis Tamás, a hazaiak vezetőedzője már a találkozó előtt jelezte, valósak a szándékaik az egyenlítést illetően (a meccs előtt 2–1-re a Szolnok vezetett a harmadik győzelemig tartó párharcban): a helyi klubikon, a veterán Ferencz Csaba visszakerült a kezdőcsapatba.

Ha nem is a rutinos csapatkapitány, de társai beváltották a fenyegetést: már az első negyedben tíz ponttal (19–9) megléptek a pontatlanul játszó szolnokiakkal szemben, a 16. percben pedig már kétszer annyi pont sorakozott a hazaiak, mint a vendégek neve mellett, 30–15. Az első félidő végére sikerült mínusz tízre feljönnie az Olajnak, ekkor jött Durham földön túli dobása: 37–30 – szolnoki szempontból így már sokkal szebben festett a nagyszünet.

Főleg, hogy a harmadik negyed elején 37–35-re zárkózott fel az Olaj, ezzel gyakorlatilag új mérkőzés kezdődött. Ezt követően valamelyest a vasiak léptek meg, de a záró játékrészre nyílt, 54–48-as állással futottak ki a csapatok.

Ekkor már világossá vált, hogy Rába-parti piros-feketék erejük végén járnak.

Sok hiba esett játékukba, több elkésett, fájdalmas véget érő faultot követtek el, az egyik után Jabril Durhamet ápolni is kellett.

A feszültség másfél perccel a vége előtt ért a csúcspontjára: egy 9–0-ás szolnoki roham után az Olajbányász – az első percek után először – átvette a vezetést, 62–64.

De még itt sem volt vége.

Wesley Mitchell egy hárompontossal ismét vezetéshez juttatta a Körmendet, az Olajnak pedig erre már nem volt válasza.

Végül 68–64-re nyert a Körmend, és az amúgy is férfias küzdelmet hozó találkozó sajnálatos záróakkordjaként az indulatok is elszabadultak. Előbb szóváltás, majd dulakodás alakult ki a két csapat között, végül a Durhamra rárontó körmendi Godwin Omenakát a szolnoki Olaj-kapitány Bojan Szuboticsnak kellett megfékeznie.

Ami a Szolnok vereségén túl immár biztos: vasárnap az utolsó, ötödik mérkőzésen, a Tiszaligetben dől el a továbbjutás sorsa.

Egis Körmend–Szolnoki Olajbányász 68–64 (19–11, 18–19, 17–18, 14–16)

Körmendi Városi Sportcsarnok, vezette: Kapitány Gellért, Ádám József, Makrai Márton.

Körmend: CHAMBERS 13, Mitchell 13/6, Ferencz Cs. 8, Adams 12/6, Omenaka 6. Csere: Kiss M., Doktor 3/3, Durázi 3, Cakarun 6, Edwards 3, Takács K. 2, Herczeg. Edző: Kocsis Tamás.

Szolnok: DURHAM 18/3, Lukács 2, Szubotics 7/3, Barnes 7, WILLIAMSON 15. Csere: Vincze R., Gavin, Rudner 6/3, Sebők A., Pongó 3, Gilszki, Révész 6. Edző: Gasper Potocnik.

Az eredmény alakulása.

2. perc: 3–4, 4. perc: 10–7, 6. perc: 10–7, 8. perc: 15–9, 12. perc: 21–13, 14. perc: 29–15, 16. perc: 30–18, 18. perc: 33–20, 22. perc: 39–35, 24. perc: 41–39, 26. perc: 46–39, 28. perc: 52–1, 32. perc: 59–52, 34. perc: 60–55, 36. perc: 62–60, 38. perc: 62–62.