Kosárlabda / Galériával

2023.05.16. 20:12

Győzelmet ért az Olajbányász stabil játéka a DEAC ellen

A mérkőzés elején kiépített előnyét szinte végig megtartva verte meg a Szolnoki Olajbányász a DEAC csapatát, és egy győzelemre került az ötödik hely megszerzésétől az NB I.-es rájátszásban.

Bojan Szuboticsot (fehérben) nem lehetett megállítani az Olajbányász–DEAC mérkőzésen, de több szolnoki csapattársa is jól játszott a keddi összecsapáson

Még fel sem dobták a labdát, már volt minek örülnie a szolnoki szurkolóknak. Olyan nevet hallhattak ugyanis a csapatok bemutatásakor, amilyet már régen: Pallai Tamás több hónapnyi kényszerszünet után ott volt a keretben. Meg is kapta a tapsot, amikor jól megszokott – és bizony az elmúlt időszakban igencsak hiányzó – hármas számú mezében befutott a pályára (bár játszani végül nem játszott). De megtapsolta a szolnoki közönség azt a Tóth Ádámot is, aki immár évek óta a DEAC színeiben játszik, de az Olaj-szurkolók nem feledték, hogy 2016 és 2019 között a Tisza-partiakat erősítette.

Hogy kik nem játszhattak, arról sajnos szintén hosszan lehetne írni.

Elég annyi: Andre Williamson már nem Olaj-játékos, Auston Barnes súlyosabb, Rudner Gábor kisebb sérülés miatt hiányzott. Nem jó a helyzet a debrecenieknél sem: a keddi meccsre mindössze egy légióst tudtak nevezni, míg Garamvölgyi Ákos az előző mérkőzésükön súlyos sérülést szenvedett, így ő sem utazhatott Szolnokra.

A nehézségek ellenére felszabadult játékkal kezdett az Olaj, és már az első negyedben magabiztos előnyt épített ki. Sokkal pontosabban dobott a hazai gárda, és sok passzt fülelt le. Így amikor Pongó Máté bedobta a játékrész utolsó kosarát, történetesen egy triplát, már tíz pontnál is nagyobb volt az Olaj előnye, 27–16. Szarvas Gábor Olaj-tréner már a meccs elején lehetőséget adott a fiataloknak, Lukács Norbert mellett Arabo Abraham és Vincze Roland is pályára lépett az első tíz percben.

A második negyedben éppígy folytatódott a játék: egy triplával, ezúttal Jabril Durhamtől, majd Gilszki Eriket is becserélték.

Az Olaj pedig tovább növelte előnyét a nagyszünetig, 44–30. Sokat elmond: a DEAC két erőssége, Djordje Drenovac és Darrin Govens összesen öt pontig jutott a félidőre.

Valamelyest összekapta magát a harmadik felvonásra a vendégcsapat, ám mivel a szolnokiak továbbra is stabilan játszottak, csak néhány pontot tudtak lecsípni hátrányukból, 65–54. A zárónegyedre fogyni látszott az üzemanyag az Tisza-parti csapatból, a debreceniek néhány perccel a vége előtt tíz ponton belülre lopakodtak, de volt még egy sebességi fokozata az ezúttal (is) Bojan Szubotics repítette hazaiaknak, és végül épp egy tízessel verték a DEAC-ot, 81–71.

A folytatás pénteken, Debrecenben lesz, és ha ott nyer, megszerzi az ötödik helyet az Olajbányász.

Szolnoki Olajbányász–DEAC 81–71 (27–16, 17–14, 21–24, 16–17)

Szolnoki Városi Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Cziffra Csaba Zsolt, Makrai Márton, Nyilas István (Farkas Zoltán).

Szolnok: Durham 5/3, Gavin 10/6, LUKÁCS 11/3, SZUBOTICS 24/12, RÉVÉSZ 14/3. Csere: Pallai, Vincze R. 5/3, Arabo 2, Sebők A., PONGÓ 10/6, Gilszki. Edző: Szarvas Gábor.

DEAC: Govens 13/3, Polyák 5/3, DRENOVAC 19/3, Kovács Á. 7/3, Tóth Á. 4. Csere: Balázsi 8/3, Kenéz 4, Gáspár M. 2, Czermann 2, Fábian Sz. 2, Ságodi 3, Neuwirth 2. Edző: Andjelko Mandics.

Az eredmény alakulása.

2. perc: 7–3, 4. perc: 9–6, 6. perc: 14–8, 8. perc: 19–12, 12. perc: 32–18, 14. perc: 37–18, 16. perc: 40–23, 18. perc: 42–28, 22. perc: 47–34, 24. perc: 51–36, 26. perc: 58–43, 28. perc: 60–47, 32. perc: 67–56, 34.perc: 69–58, 36. perc: 71–62, 38. perc: 76–64.