A ceglédiek továbbra is árnyékuk önmaguknak az NB I/B aktuális idényében. Ezúttal kilátástalan játékkal veszítettek saját csarnokukban.

Ceglédi KE–MAFC Újbuda 64–90 (21–26, 9–23, 12–23, 22–18)

Cegléd, 300 néző. Vezette: Lengyel Á., Domán I., Marton P.

CKE: Herendic 6, Horváth Á. 8, Velkey, Orgona 3, Olasz Á. 10. Csere: Krkljes 1, CSORVÁSI 14, Zsók 3, Fodor M. 2, Dragasevics 13/6, Csaba Gy. 4. Edző: Siska János.

MAFC: POLGÁRDY 26/12, PINTÉR D. 15/9, Buzás 11/3, BORDÁCS 10, Pápai 2. Csere: Kovács L. 3, Matejovics, Molnár T., Viola 2, Misek 3, Biber 4, KATONA 14/6. Edző: Lakits András.

A hazai pályán nyeretlen Cegléd a nagy múltú MAFC gárdáját fogadta. Jól kezdtek a vendéglátók, 8–0-ra is vezettek az első percekben, ám hamar kapcsolt a MAFC, főként betöréseket követő büntetőkre támaszkodva egy 13-0-s futással fordítottak a hetedik percben. Innentől már a fővárosiak akarata érvényesült, akik szinte azt csináltak vendéglátóikkal, amit csak akartak. A ceglédiek sokszor dobásig sem jutottak el, annyi eladott labdát vétettek. A második negyedben teljesen lefagyott a CKE, ebben az etapban, mindössze 9 pontot sikerült összehozniuk, 30–49.

A fordulást követően sem változott a játék képe, a MAFC könnyedén tartotta előnyét, kontrollálta a mérkőzést és magabiztosan győzött.

A nyáron alapos vérátömlesztésen átesett ceglédi csapat továbbra is árnyéka önmagának, nyeretlen a nemrégiben átadott szupermodern csarnokában, idegenbeli fellépéseiken is csak egyszer hagyták el győztesen a pályát.