2023.12.03. 18:54

A krampusz hozta a csomagot a Tiszaligetbe: legyőzte a Falco az Olajbányászt – galériával

Fél meccsen át bírta a címvédő Falco iramát a Szolnoki Olajbányász csapata vasárnap, az NB I.-es alapszakasz 10. fordulójában, és elszenvedték első szezonbeli hazai vereségüket.

Jr. Clay (labdával) be-be tört a Keller Ákos (sárgában) védte palánk alá, de nem elégszer. Sima vereséget szenvedett az Olajbányász a Falcótól

Vasárnap délelőtt még kevés jele volt annak, hogy délután nagy csata színhelye lesz a Városi Sportcsarnok. Kisgyermekes családok, kutyát sétáltatók élvezték a Szolnokra is megérkező napos, téli időt, mindössze a televíziós stábok dolgoztak serényen a csarnok környékén – ebből azért már sejthették az arra járók: valami készül a Ligetben.

Hogy pokoli hangulat várható a vasárnapi NHSZ Szolnoki Olajbányász–Falco KC találkozón, már világos volt abból, hogy a vendéglátó klub órákkal a kezdés előtt közölte: minden jegy elkelt a találkozóra. Aztán a 15.30-as kezdés előtt egy órával már fogytán voltak a parkolóhelyek a Ligetben, ezzel fordítottan arányosan egyre gyűlt a piros-fekete szurkolóhad. Bent, a lelátón kattantak a szelfik, készültek a videók, a Tisza-parti drukkerek készen álltak, hogy győzelembe hajtsák kedvenceiket a nagy rivális Falco ellen.

Ez viszont már előzetesen is roppant nehéz feladatnak tűnt. Az elmúlt bajnoki idényeket uraló szombathelyiek az aktuális szezonban 9–1-es mérleggel, hatmeccses győzelmi sorozattal érkeztek Szolnokra.

De az Olaj is sikerrel vette az elmúlt fordulókat, sérültjeik is felépültek, így megvolt az esély, hogy felveszik a harcot a magyar válogatottak sorát felvonultató sárga-feketékkel.

Érződött a nyomás a hazai csapaton, amely idegesen kezdett, és nem segítette őket a Falco kiváló védekezése sem. Percekkel a feldobás után már 0–6-ot mutatott az eredményjelző, amikor Rajkovics edző szerkezetet váltott, Demajeo Wiggins helyett Lukács Norbertet küldte be. Ezzel stabilizálta az Olaj játékát, olyannyira, hogy mikor Pongó Máté másodpercekkel az első negyed vége előtt, a félpályáról bevágott egy triplát, már a hazaiak vezettek, 22–21.

A második játékrészben vesztett valamit koncentrációjából az Olajbányász, így nyolc ponttal megcsúszott a félidőre, 36–44. Az egyre parázsabbá váló meccsen nagy melót ígért a folytatás.
Utóbbival nem is volt gond, küzdött, kapart a hazai gárda, de erejüket egyre felőrölte a jóval mélyebb merítésből dolgozó vendégcsapat: 50–63-os állással mentek neki az utolsó felvonásnak. Ráadásul a 31. percre a szolnokiak húzóembere, Dustin Thomas is kipontozódott.

A záró negyedben ugyan be-be nézett tíz pont alá az Olaj, de kifulladtak az üldözésben, így a bajnoki címvédő a végén meglépett. A szolnoki csapat elszenvedte első vereségét hazai környezetben az idényben, 69–85.

Bár a mikulás napi örvendezés így biztosan elmarad, keseregi sincs idő a Szombathelytől kapott virgács miatt. Pénteken már a Körmendet fogadják a Tisza-partiak.

NHSZ Szolnoki Olajbányász–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 69–85 (22–21, 14–23, 14–19, 19–22)

Szolnoki Városi Sportcsarnok, 2100 néző. Vezette: Benczur Tamás, Nagy Viktor, Pozsonyi László (Hartyáni Zsolt).

Szolnok: Clay 7, Pallai 5/3, LITTLE 12, Thomas 9/3, Wiggins 8. Csere: LUKÁCS N. 9/3, Rudner 2, Arabo, Révész, Eads 14, Sebők A., Pongó Máté 3/3. Edző: Miodrag Rajkovics.

Falco: POT 13, Tanoh Dez 2, Benke 7/3, TIBY 14/6, Keller 10/3. Csere: Pongó Marcell 8/6, PERL 15/3, Takács Zs., Krivacsevics 6, Jordano 6/6, Barac 4, Verasztó P. Edző: Milos Konakov.

Kipontozódott: Thomas (31.).

Az eredmény alakulása.

2. perc: 0–2, 4. perc: 2–9, 6. perc: 9–13, 8. perc: 14–19, 12. perc: 26–26, 14. perc: 26–28, 16. perc: 29–34, 18. perc: 33–37, 22. perc: 38–49, 24. perc: 41–54, 26. perc: 41–56, 28. perc: 44–61, 32. perc: 52–65, 34. perc: 58–69, 36. perc: 66–78, 38. perc: 67–85.

Így látták a szakemberek:

Miodrag Rajkovics, az Olajbányász edzője: – Nehéz meccs, nagy rangadó volt ez számunkra. Természetesen az eredménnyel nem vagyok elégedett. A szurkolók mindig győzelmet várnak, de ez nem mindig kivitelezhető. A Falco bebizonyította, miért a legjobbak a ligában. De hogy a liga legjobbjait megverjük, nekünk százszázalék felett kell teljesítenünk, és a mai, gyenge dobóformával ezt nem lehet megtenni. Voltak jobb periódusaink a mérkőzésen, mindössze négy pontot kaptunk indításból, de túl sok labdát adtunk el. Annak örülök, hogy a keretünk végre teljes, de több játékosom messze van a tökéletes állapottól.

Milos Konakov, a Falco edzője: – Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, mert a Szolnok mindig erős. Kemény, fizikális meccset vívtunk. A kulcs a védekezés volt, erre fektettük a hangsúlyt, és alacsony pontszámon tartottuk a Szolnokot. Emellett próbáltunk támadásban is újítani. Mindez minket igazol, mert nyolcvan pont felett dobtunk, ami elfogadható.

Alba Fehérvár–Sopron KC 100–73, NKA Pécs–OSE Lions 91–83, ZTE KK–DEAC 73–71, Kaposvári KK–SZTE-Szedeák 90–105, Körmend–Kecskemét 94–70, Budapesti Honvéd–Atomerőmű SE 71–77.