Kosárlabda

2023.12.20. 21:19

Győzelemmel zárta az esztendő utolsó hazai meccsét az Olaj - galériával

Az élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 13. fordulójában a hazai pályán játszó Olajbányász 12 pont különbséggel verte kaposvári vetélytársát.

Pongó Mátéék szerda este magabiztos győzelemmel búcsúztak közönségüktől

Fotó: Mészáros János

Egyik csapatnak sem sikerült a legutóbbi forduló, hiszen az Olaj Pécsett, míg a Kaposvár hazai pályán a Kecskeméttől kapott ki. Azóta edzőt váltottak a somogyiak, a Tiszaligetben már egy szlovén szakember, Dalibor Damjanovic irányította az együttest. Sőt a napokban a James Jean-Marie nevű kanadai center is leigazolták a 12. helyen szerénykedő kék-fehérek. Hamár az új fiúknál tartunk a harmadik helyen álló Olaj, a sérüléssel bajlódó ameriakai irányító Jr. Clay helyére a szerb származású, Sztrahinja Jovanovics játékjogát szerezte meg. A 27 éves játékos, aki szerda este érkezett Szolnokra, majd a december 30-i paksi mérkőzésen debütálhat a piros-fekete színekben. Ami rossz hír volt, Pallai Tamást betegsége miatt nem játszhatott.

NHSZ-Szolnoki Olajbányász–Kometa Kaposvári KK 94–82 (26–13, 22–28, 24–20, 22–21)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Kapitány G., Györfy R., Pozsonyi L.

Szolnok: PONGÓ 10/6, Eads 14/6, LUKÁCS 21/3, THOMAS 21/9, WIGGINS 20. Csere: Sebők, Révész Á., Rudner 6, Little 2, Horváth Á. Edző: Szarvas Gábor

Kaposvár: Krnjajski 5/3, PAÁR 10/6, ABELL 20/6, Jackson, Jean-Marie 2. Csere: Koprivica 12, Eaddy 17/6, Puska 1, Fazekas M. 6, Halmai 5/3, Bogdán 4. Edző: Dalibor Damjanovic

Az eredmény alakulása: 4. perc: 12–5. 8. p.: 17–11, 14. p.: 30–23, 18. p.: 38–36. 24. p.: 59–46. 28. p.: 67–62. 34. p.: 79–68. 38. p.: 90–80. Kipontozódott: Koprivica (40. p.)

Lassan gyülekezett a közönség, kevesen voltak kezdéskor. Mindez nem zavarta a hazai játékosakat, akik a Pongó Máték–Lukács Norbert–Demajeo Wiggins trió vezérletével szorgalmasan gyűjtögették pontjaikat és védekezésük is rendben volt, így 13 pont előnyt szereztek az első tíz perc végén, 26–13. Úgy tűnk, hogy nagyon sima lesz a meccs, aztán engedték felpörögni a vendégeket, akik az

amerikai Remy Abell révén termelték pontjaikat, és utólérték a házigazdákat. A szolnokiak azonban kapcsoltak, és a szünet előtt megugrottak vetélytársuktól, 48–41.

A fordulást követően Dustin Thomas is felzárkózott Wiggins és Lukács mellé, az amerikai erőcsatár szinte mindegyik pozícióból eredményesen tüzelt. És ne felejtsük el megemlíteni Pongó Máté nevét, az irányító gólpasszokkal szolgálta ki társait. Így nem csoda, hogy a záró felvonás 72–61-es szolnoki vezetéssel indult. A jól küzdő vendégek olykor benéztek tíz pont alá, ám ha kellett az olykor szárnyaló Olaj rendre rá tett egy lapáttal, és magabiztos győzelemmel búcsúzott közönségétől.

Falco KC–Alba Fehérvár 108–75 (11.29-én játszották), Körmend–NKA Pécs 88–72,,DEAC–Szedeák 75–80, Kecskemét–Atomerőmű SE 92–75, Sopron KC–Oroszlány meccset csütörtökön, míg a ZTE–Bp. Honvéd összecsapást pénteken játsszák.