Kosárlabda

2024.02.14. 21:30

A nagyszünet után állva maradt az Olaj Oroszlányban

Az élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 21. fordulójában az Olajbányász küzdött, hajtott Oroszlányban, de ez kevésnek bizonyult a jól játszó hazaiakkal szemben, akik 18 pontos győzelmet arattak.

Révész Ádám (labdával) és szolnoki társai elveszítették a fonalat a második félidőben

Forrás: hunbasket

Mindkét csapat visszavágásra készült, az Olaj az elmúlt évadban, míg az Oroszlány az idei szezonban elszenvedett vereségért akart revánson venni vetélytársán.

MVM-OSE Lions–NHSZ-Szolnoki Olajbányász 99–81 (30–30, 20–21, 27–16, 22–14)

Oroszlány, 1200 néző. V.: Benczur T., Győrffy P. Horváth Cs.

Oroszlány: RIDDLEY 16/6, Balsay 8/3, GHOLSTON 18/6, K. Thomas 16/6, Polutak 14. Csere: STEVENSON 15, RUJÁK 9/6, Werner, Illés 3/3, Szabadfi. Edző: Váradi Kornél.

Szolnok: Pongó 7/3, EADS 16/3, Lukács 11/6, D. Thomas 10/6, WIGGINS 19. Csere: Durham 3, Jovanovics 11/3, Révész 4, Rudner, Sebők. Edző. Szarvas Gábor.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 9–12. 8. p.: 26–22. 14. p.: 38–36. 18. p.: 44–41. 24. p.: 61–52. 28. p.: 68–64. 33. p.: 82–70. 37. p.: 87–78. 39. p.: 94–81.

Hamar egymásnak estek a felek, futottak-dobtak a játékosok mindkét oldalon, közel egyforma hatékonysággal. A látogatóknál Lukács Norbert, Pongó Máté és Dustin Thomas vitték a prímet, a vendéglátóknál pedig a légiósok szórták a pontokat. Tegyük hozzá, hogy a védekezéssel egyik csapat sem törődött túlságosan, ám látványos támadásokban és pontokban egyik oldalon sem volt hiány az első negyedben, 30–30. A második negyedben már jobban figyeltek a védekezésre a résztvevők, a hazaiaknál továbbra is inkább az egyéni játék dominált, az Olaj pedig kidolgozott támadások végén szerezte pontjait. Nem is tudtak elszakadni egymástól a felek, a félidőt James Eads tíz méterről elengedett palánkos triplája zárta, 51–52.

A térfélcserét követően mintha az öltözőben maradtak volna a vendégek, játékosaik közelről figyelték, ahogy az OSE kosárlabdázói termelik a pontokat, akik egy 16–1-es rohammal állva hagyták a teljesen leblokkoló ellenfelüket.

Szerencsére nem adta fel az Olaj, és 67–52-es állás után Lukács és Eads pontjaival pillanatok visszajöttek a meccsbe, de 67–64. A fordítás azonban elmaradt, mert a hazaiak jól egy-egyeztek a támadózónában, a kiharcolt büntetőket pedig jó százalékkal értékesítették. A záró felvonás 77–67-es oroszlányi vezetésről indult, a negyed elején a Tisza-partiak többször is jól hozták helyzetbe centerüket, Demajeo Wigginset, de hat pontnál közelebb nem tudtak kerülni a házigazdákhoz. A kinti dobóhelyzeteik megvoltak ugyan Sztrahinja Jovanovicséknak, a labdáik azonban nem értek célba. A szárnyaló hazaiak pedig jól sáfárkodtak lehetőségeikkel és végjátékra már le is zárták a mérkőzést.

További eredmények: Falco KC–Kecskemét 94–75, Kaposvár–Alba Fehérvár 92–89, Szedeák–Körmend 95–99, Atomerőmű SE–ZTE KK 90–88, Bp. Honvéd–NKA Pécs később. A Sopron–DEAC meccset csütörtökön játsszák.