Cselgáncs

2024.02.21. 20:00

Érmekkel tértek haza a szolnoki cselgáncsozók

Nyolc ország közel négyszáz versenyzője lépett tatamira hétvégén Szegeden, a Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola versenyzői közül többen is éremmel zártak.

Mondok Viktória (balról a második) ezüstérmet szerzett a Magyar Kupán

Fotó: Szolnok Sportcentrum-Sportiskola

Hétvégén rendezték Szegeden a felnőtt és junior Magyar Kupát, illetve az ifjúsági országos bajnokságot. Utóbbin a nők 70 kg-osok közt Mondok Viktória bronzérmet szerzett, Hajdú Levente pedig az ötödik helyen végzett a 90 kilogrammosok súlycsoportjában.

A junior Magyar Kupán több szolnoki érem is született, a nőknél Mondok a 78 kilósok, Vjacseszlav Porsin pedig a férfiak 90 kilósai között végzett a második helyen. Utóbbi kategóriában Hoffer Norbert bronzérmet szerzett, de felállhatott a dobogó legalsó fokára Sztaniszlav Sahir is 81 kg-os súlycsoportban.