2024.02.18. 20:31

Tizenhat triplát szórt a Cegléd a Vasasnak

A férfi kosárlabda NB I/B 20. fordulójában a nyolc közé igyekvő, jól játszó ceglédi csapat magabiztosan győzte le a vendég, a harmadik helyen tanyázó Vasas Akadémia gárdáját.

A CKE edzője, Sértő Ádám edző igyekezett jó tanáccsal ellátni csapatát

Forrás: hunbasket.hu

Ceglédi KE–Vasas Akadémia 96–70 (23–19, 32–23, 19–18, 22–10)

Cegléd, 200 néző. V.: Balog Gy., Hervay T., Polonkai B.

CKE: HERENDIC 6, Dragasevics 12/9, KERTÉSZ 15/9, CSABA GY., 19/6, Csorvási 8. Csere: VELKEY 22/15. HORVÁTH M. 12/9, Berkics M. 2, Fodor M., Horváth Á. Edző: Sértő Ádám.

A harmadik helyen álló vendégek 17. győzelmükre pályáztak, és két korábbi ceglédi kosarassal Olasz Ádámmal és Fekete Viktorral a soraikban érkeztek Ceglédre. A hét győzelemmel álló vendéglátók pedig a nyolc közé jutásért küzdenek, amihez már sokat nem hibázhatnak.

Az első negyedben még közel hasonló szinten játszottak a csapatok. A folytatásban azonban elsült a ceglédiek keze Dominik Herendic jobbnál jobb labdákkal tömte társait, Csaba György és Velkey János szinte nem tudott hibázni, 13 pontos előnyt építettek fel a szünetig, 55–42.

A térfélcsere után Fekete gyors egymásutánban három triplát is beszórt, amire elmaradtak a válaszok. Ám 55–51 után újra hazaiak percei következtek, és a negyed végére, olykor látványos játékkal visszaállították a régi rendet. A záró negyed elején is próbált kapaszkodni a Vasas, de a jól játszó ceglédiek tovább növelték előnyüket, és váratlanul fölényes győzelmet arattak.

További eredmények: MEAFC–Jászberényi KSE 97–100, Óbudai Kaszások–Salgótarján 93–97, TF-BP–Phoenix Fót 86–89, Pécsi VSK–Budafok 110–78, DEAC U23–MAFC 73–70, BKG Prima Akadémia–Nyíregyháza 110–87.