2011.01.15. 21:45

Egyértelmű szolnoki kosársiker

A szomszédvár Cegléd csapata volt a szolnokiak ellenfele a női kosárlabda-bajnokság 18. fordulójában. Szolnoki NKK—Ceglédi NKK 89-57 (28-13, 26-13, 17-21, 18-10)

V. Cs.

Tiszaligeti Sportcsarnok, 200 néző. Vezette.: Jurák, Vida.
Szolnok: Ristic 4, Boskovics 12/6, PUNGOR 23/3, Serbán, CVETANOVICS 17. Csere: SZONDY  17, Rubold 5/3, Kmézics 1, Gyuricza 4, Kovács A. 2, Molnár A., Hegedűs M. 4. Edző: Mészáros Zoltán.
Cegléd: BAKSA 15/3, Orbán 5/3, Kavaliauskaite 12, Filipowicz D. 1, Pap R. 11. Csere: Kiss A., Nagy N., Szabó B., Danóczy 11/9, Kobolák 2. Edző: Salamon Endre.

Az eredmény alakulása. 4. p.: 11-4, 8. p.: 19-6, 14. p.: 39-19, 18. p.: 48-19, 24. p.: 66-31, 28. p.: 69-39, 35. p.: 83-52.
Mint ahogy az várható volt, a szolnoki csapat már az elején magához ragadta a kezdeményezést az utolsó előtti helyen tanyázó vendégekkel szemben. A jó formában lévő és nagy kedvvel játszó Pungor Krisztina révén gyártotta a pontokat, mellette a szerb center, Cvetanovics és Boskovics is jó százalékkal dobott. Később a cseréket is beküldte Mészáros edző, és azok is jó százalékkal használták ki helyzeteiket. Mindenre bizonyságul a hazaiak az első félidőben 68 százalékos mezőnymutatót produkáltak. A vendégek becsületettel küzdöttek, és a második félidőben picit faragtak 30 pontos hátrányukból, de a zárónegyed ismét a szolnokiaké volt, akik könnyed győzelmet arattak a szomszéd vár csapatával szemben. A szolnoki csapat pénteken este hat órakor Baján vendégszerepel.

Mészáros Zoltán: — Jó ritmusban kezdtünk, a folytatásban nagy előnyünk birtokában megadatott az a lehetőség, hogy szóhoz jusson mindegyik játékosom.

Salamon Endre: — Sajnos mind támadásban, mind védekezésben sok hibát vétettünk, elsősorban fegyelmezetlenségeink miatt, és ezt a Szolnok rendre jól használta ki.

Szolnoki NKK—Ceglédi NKK 89-57 (28-13, 26-13, 17-21, 18-10) V. Cs. -->