2011.03.25. 08:24

Simán nyertek a soproni kosarashölgyek

A női kosarasok bajnoki negyeddöntőjének második meccsén is a soproniak diadalmaskodtak.

V. Cs.

Szolnoki NKK—MKB-Sopron 64-95 (13-26, 18-17, 21-27, 12-25)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 200 n. V.: Hegedűs, Gorka.
SZOLNOK:  Ristic 7/3, Boskovics 10/6, RUBOLD 14/6, SERBÁN 15/3, Cvetanovics 10. Csere: Pungor 4, Gyuricza 4, Kovács A. Edző: Mészáros Zoltán.

SOPRON: Honti 10, Németh B. 4, Holt 12, KRIVACSEVICS 18, TAMANE 14. Csere: Horti 10, Fűrész D. 4, Varga Zs. 6,  EÖRDÖGH 17/6. Edző: Székely Norbert.
Az eredmény alakulása. 5. p.:7-14,  15. p.: 33-34, 25. p.: 38-57, 35. p.: 57-83.

Négy perc után robbantottak a vendégek, és elléptek a még mindig tartalékos szolnokiaktól. Elsősorban centerei révén szerezte pontjait a friss kupagyőztes soproni csapat. A második negyedet viszont megnyerte a jól játszó hazai együttes, amely olykor mutatósan is kosárlabdázott ebben az időszakban. A szünet után is jól tartották magukat Serbánék, aztán a minőségi cserékkel felálló soproniak lerendezték a meccset, és ezzel a négy közé jutást is. A Szolnok az 5-8. helyért játszhat majd a Győr—Szeged csata vesztesével, melynek első az meccsét a Győr nyerte 69-60-ra.  A másik két párban: ZTE—FTC 66-47, Pécs—Baja 91-60, szintén az első mérkőzéseken.

Mészáros Zoltán: — A mérkőzés nagy részében helytálltak a lányok, ennyivel azonban jobb csapat a Sopron.

Székely Norbert: — Az elmúlt hat nap után következik egy kis pihenő az éles végjátékra.