Nyert az Olaj, az ötödik meccs dönt

2017. május 19. 20:06 bb1.hu
Kosárlabda | Kiélezett hajrát hozott a negyedik találkozó, de nem adta le előnyét a Szolnok.

Mik ezek?

X
A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

A Szolnoki Olaj KK az utolsó meccs kiharcolásáért, a ZTE a párharc lezárásáért lépett pályára a két együttes negyeddöntőjének negyedik mérkőzésén.

Vojvoda Dávid duplával indított Fotó: Mészáros János Vojvoda Dávid duplával indított Fotó: Mészáros János

Vojvoda duplájával indult a meccs, majd belehúzott a vendéglátó: 10-4-re lépett el a Zetétől. Norfleet triplája viszont már egyenlítést ért (12-12), majd Benke hármasával át is vette a vezetést a vendég együttes. Eilingsfeld és Popovic is helyére tett egy-egy hármast, öttel ment ismét az Olaj, de a negyedet lezáró Mohácsi-pontoknak köszönhetően egálról fordultak a második negyedre a felek (23-23).

Vojvoda és Popovic jegyzett pontokat kintről, de a ZTE is hozta a találatokat, sőt ismét minimális előnyhöz jutott. Nehezítette a zalaiak dolgát, hogy 14 perc elteltével Wright már a negyedik faultját ütötte be. Érdekes jelenetek miatt állt a játék: Tóth zsákolása után a kezéről kipattant a gyűrűből a labda – a játékvezetők a videózás után úgy döntöttek, nem adják meg a két pontot, ugyanis még nem hagyta el a hálót a játékszer. Vojvoda egy újabb hármassal már 15. pontját jegyezte, kicsit ismét meglépett a házigazda (34-28).

A negyed hajrájában Andric is eljutott három személyi hibáig. Technikait kapott a vendég kispad, Vojvoda bedobta a büntetőket, majd Pavlicevic triplájával már közte tíz is volt. Tóthra sportszerűtlent fújtak, de csak egyetlen pontot tudott összehozni a Zete – Vojvoda majdnem a felezővonalról elengedett hármasával 46-34-gyel zárult az első félidő.

Tóth kettesével 14-re nőtt a hazai előny, de könnyű kosarakkal ismét zárkózott a ZTE (50-40). Gólcsend következett, amit Pavlicevic két triplája zárt le. Drungilas sportszerűtlent kapott, Andric közben belerúgott – utóbbi játékost azonnal kiállították, a zalai magasember pedig a videózás után mehetett az öltözőbe. Közben a lelátón is zajlottak az események: a ZTE-szurkolókat kellett lenyugtatniuk a biztonságiaknak. Vojvoda ismét hihetetlen pontossággal tett helyre egy triplát, 25. pontjával 63-49-re vezetett a csapata. Tóth büntetői nem találtak, Popovicé viszont igen, ráadásul Szabót kipontozva még két pontot is jegyzett. Benke remekelt a vendég oldalon – nem figyeltek rá, triplájával 66-53-ról fordultak az utolsó negyedre.

Norfleet triplájára Pavlicevic is kintről válaszolt, majd megindult felfelé a ZTE. Támadásról támadásra csökkent a különbség, aztán Benke harcolt ki két büntetőt, melyeket be is dobott (71-67). Vojvoda faulttal együtt vitt be két pontot, majd megindult a hazai hajrá: 76-67-re lépett el a Szolnok. A végére ismét visszajött négyre a Zete, de az utolsó percben a vendégkezek igen, a hazaiak nem remegtek meg: büntetők zárták a meccset, melyet az Olaj nyert meg 83-75-re.

Szolnoki Olaj KK – Zalakerámia ZTE KK 83-75 (23-23, 23-11, 20-19, 17-22)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok
V.: Pálla Z., Papp P., Hegedüs T. (Gincsai J.)

Szolnok: Pavlicevic 14/12, VOJVODA 36/12, Barnies 3, Eilingsfeld 7/3, Andric 2. Csere: POPOVIC 15/6, Tóth Á. 6, Rudner -, Borisov -, Wittmann -.

ZTE: Ubilla 8/3, Norfleet 12/6, BENKE 24/9, Szabó Zs. 7/3, Drungilas 10. Csere: Mohácsi 10/6, Wright 2, Kis R. 1, Czinger 1.

Kipontozódott: Ubilla, Wright, Szabó Zs.
Kiállítva: Andric, illetve Drungilas

A három győzelemig tartó párharc állása: 2-2.