Motiváltabb magyarok

2024.02.12. 12:12

Gurisatti Gréta kulisszatitkot fecsegett ki a vízilabda-vb-ről (videó)

A címvédő és Európa-bajnok holland válogatott lesz a magyar csapat ellenfele a nyolc között a dohai világbajnokság női vízilabdatornáján. A győzelem önmagában még nem garantálja az olimpiai kvótát, de vereséggel sem feltétlenül kell lemondani róla. A magyar csapat legeredményesebb játékosa Gurisatti Gréta szerint az első két negyed kulcsfontosságú lehet, ráadásul a nemzeti válogatott a női mezőnyt uraló amerikaiaktól is segítséget kapott a negyeddöntő előtt.

MW

Gurisatti Gréta (b) gólt dob a Szingapúr-Magyarország mérkőzésen a dohai vizes világbajnokságon 2024. február 6-án

Forrás: MTI

Fotó: Kovács Tamás

A dohai világbajnokságon a még kiadó két olimpiai kvóta kél el a nőknél. A legjobb nyolc közé a nyolc legjobb csapat jutott be: öt olyan, amelyik már biztosította párizsi részvételét (Egyesült Államok, Ausztrália, Spanyolország, Hollandia és Görögország) és három olyan, amelyik még nem (Magyarország, Olaszország, Kanada). A magyar, olasz, kanadai trióból tehát az egyik lemarad a 2024-es nyári játékokról – hívja fel rá a figyelmet a Magyar Nemzet.

MAHIEU Geraldine; CSEH Sándor; MIHÓK Attila
Mihók Attila (k) és Cseh Sándor (hátul) szövetségi kapitányok a női vízilabdatorna csoportkörének 3. fordulójában játszott Magyarország-Ausztrália mérkőzés végén a dohai vizes világbajnokságon 2024. február 8-án
Fotó: Kovács Tamás / Forrás: MTI

Teher nélkül

A korábban említett olimpiai kvótákért harcoló csapatok a negyeddöntőben elkerülik egymást, tehát csak közvetve játszanak. Időrendi sorrendben a következő a párosítások alakultak ki: Egyesült Államok–Ausztrália, Spanyolország–Kanada, Magyarország–Hollandia, Olaszország–Görögország. Elméletileg megtörténhet, hogy mindhárom nyer és továbbjut, és az is, hogy mindhárom kikap. Ebben az esetben még nem dőlne el a kvótakérdés: két továbbjutó esetén lezárul a kvalifikáció, egy esetén pedig a két vesztes az 5–8. helyért vív éles párharcot. A számunkra fontos három párharcból a kanadaiak sikere a legkevésbé valószínű Spanyolország ellen. A három mérkőzésből ráadásul ez az első, azaz a mieink némileg könnyebb teherrel ugorhatnak medencébe Hollandia ellen: a győzelem olimpiai kvótát jelent, de a vereség sem tragédia a magyar csapat számára – írta meg a Magyar Nemzet. Ez azért mindenképpen megnyugtató.

SZILÁGYI Dorottya
Szilágyi Dorottya gólt dob a női vízilabdatorna csoportkörének 3. fordulójában játszott Magyarország-Ausztrália mérkőzésen a dohai vizes világbajnokságon 2024. február 8-án

A hollandok, akik az olimpiai bajnok amerikaiak mögött végeztek csoportjukban, ezért kellett már a negyeddöntőbe jutásért is játszaniuk, a kínaiakat győzték le egy vártnál szorosabb meccsen 16-14-re – olvasható az Origón. Az Újpest korábbi BL-győztes klasszisa, jelenleg az M4 Sport szakkommentátoraként dolgozó Szabó Zoltán szerint a magyaroknak egy előnyük lesz a meccsen.

Lélektanilag nagyon fontos, hogy a csoportkörben magabiztosan győztük le Ausztráliát. A Mihók Attila, Cseh Sándor kapitány duó vezérletével ez az első fontos meccs, amit a lányok megnyertek, ami kölcsönösen erősíti az egymásba vetett hitet. Úgy érzem, a mieink kicsit kedvezőbb helyzetből várják a találkozót, mert már már teljes hőfokon égnek, míg a hollandok annyira nem motiváltak, igazából most kezdik a világbajnokságot

árulta el az egykori klasszis.

Szerencsére a magyar válogatottat nem zökkentette ki a ritmusból a háromnapos szünet, mivel a meccs előtti napon a magyar pólósok az olimpiai bajnok amerikaiakkal kétkapuztak.

Ők is régen játszottak már jó csapatok ellen, velünk ellentétben nekik nem volt egy olyan tornájuk, mint nekünk az Európa-bajnokság. Szeretnek velünk játszani, és mi is velük. Próbáltuk azokat a dolgokat gyakorolni, amiket eddig csináltunk, valamint néhány olyat, amit a csoportkörben még nem használtunk, de nem sütöttünk el mindent, arra az esetre, ha még találkoznánk

– mondta el az edzésről a magyar válogatott eddigi legeredményesebb játékosa, Gurisatti Gréta.

Bátorságot vár el a szövetségi kapitány

Azt szeretném, hogy mindenki a maximumot akarja adni, hogy védekezésben ne csak az ellenfél hibáira várjunk, hanem rontsuk el az ő játékukat. Ez szorosan összefügg a támadással, hiszen jó védekezés után elöl sokkal bátrabban, bevállalósabban áll bele az ember egy-egy megoldásba

– tette hozzá Mihók Attila szövetségi kapitány. A negyeddöntőt hétfőn, magyar idő szerint 17 órától rendezik.