Labdarúgás/ galériával

2018.10.08. 13:21

A Szolnok és a Jászberény is fölényes győzelmet aratott

A 9. forduló mérkőzéseit rendezték meg vasárnap délután a honi futball harmadik vonalában.

Szöllősi Péter-Varga Csaba

A fehér mezes MÁV FC jól játszott a DEAC ellen

Fotó: Fodor Orsolya

A MÁV FC az Eger elleni vereséget követően igyekezett javítani, méghozzá a Jászberényt 5–1-re verő DEAC csapatával szemben.

A találkozó tizenöt perc késéssel kezdődött, mert a debreceniek busza lerobbant út közben. Tovább nehezítette a vendégek helyzetét, hogy remek formában kezdték az összecsapást a szolnokiak: előbb Annus, majd Horgosi veszélyeztetett.

A 16. percben viszont már semmi nem mentette meg a góltól a hajdúságiakat, ugyanis Földi húzott befelé a jobb szélről, majd egy cselt követően, húsz méterről kapufás gólt tekert a jobb felsőbe, parádés találat volt (1–0). Ezt követően sem vettek vissza Tiszáék. Annus az első félóra végén még fölé lőtt, azonban öt perccel később Németh felívelt labdáját habozás nélkül továbbította Csúri kapujába, így kétgólosra hízott a MÁV FC előnye (2–0). Az első félidő végén egy újabb kiváló Németh–Annus összjátékot követően utóbbi fejelt szép mozdulattal, de ezúttal célt tévesztett.

A második játékrész elején nem forogtak veszélyben a kapuk, viszont a csereként beálló Virág hat perccel a beállását követően szépített (2–1). A szolnokiak nem rogytak meg a kapott góltól, sőt, még inkább felpörögtek, és ez gólokban is megmutatkozott.

A 71. percben Karacs ugratta ki Földit, akinek a centerezését blokkolták, de Simon elé pattant a játékszer, aki rögtön a kapuba helyezett (3–1). Nem sokkal később egy kapushibát használt ki Simon, majd pedig Nádházi visszagurított labdáját is a vendégek hálójába továbbította, megszerezve ezzel harmadik gólját (5–1). A hajrában is még több lehetőség adódott Laczkóék előtt a gólszerzésre, de gól már nem született.

Szolnoki MÁV FC–DEAC 5–1 (2–0)

Tiszaligeti Stadion 450 néző. V.: Katona B. (Molnár A., Marozsi).

Szolnok: Molnár-Farkas – Németh Á., Papp Sz., Horgosi, Szabó R. – TISZA (Kovács L. 74.), KARACS – ANNUS, FÖLDI M. (Laczkó 81.) , Kun L. (Nádházi 69.) – SIMON A.

DEAC: Csúri – Nagy Z. (Virág 52.), Máté P., Kiss L., Karikás – Kónya – Spitzmüller, Bíró (Katona 74.) – Nagy R., Kerekes, Balogh K. (Lénárt 65.).

Gólszerzők: Földi M. (16.), Annus (35.), Simon (64., 71., 80.), illetve Virág (58.).

Tóth Tibor: – Örömteli, hogy nagyon sok helyzetet alakítottunk ki mindkét félidőben, és a biztos előnyünk tudatában sem vettünk vissza a tempóból.

Sáfár László: – A mérkőzés elejétől fogva végig jobb ritmusban játszottak a szolnokiak, a harmadik hazai gól pedig mindent eldöntött.

A debreceni fiaskót követően Putnok legénységét fogadta a Jászberényi FC gyöngyösi albérletében.

Jászberényi FC–Putnok 4-0 (2-0)

Gyöngyös, 200 néző. V.: Sipos T. (Molnár I., Tőkés)

Jászberény: Miski – Szemere, Szanyi, Hevesi-Tóth, Fejes – Szőllősi (Győrfi, 86.), Sándor I., Ludasi – Herczeg, Farkas J., Svedyuk (Szanku, 63.). Edző: Arany László.

Putnok: Fülöp – Tóth Sz., Madarász (Illés, 56.), Zimány (Kemény, 56.), Süttő, Bene, Katona B. (Varga, 56.), Czető, Mahalek, Constantinescu, Csirszki. Edző: Koszta Péter.

Gólszerzők: Hevesi-Tóth T. (15.), Farkas J. (28., 53.), Herczeg (56.)

A jászberényi legénység gyorsan helyre tette magát a múlt heti fiaskó után, és gólzáporos győzelemmel talált vissza a régi útra.

Arany László: – Azaz igazság, hogy jól jöttünk ki a mérkőzés fordulópontjaiból. A második félidőben, közönségszórakoztató játékkal, még nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. Keddtől már a Szolnok elleni, idegenbeli rangadóra készülünk.

További eredmények: Tállya–Sényő 1–1, Cigánd–Gyöngyös 2–2, Salgótarján–Tiszaújváros 0–6, ESMTK–Füzesgyarmat 1–0, DVTK II–Eger 3–2. Sz. P. , V. Cs.