röplabda

2018.12.04. 09:41

Egyre kevesebb esélyük van a berényieknek a négy közé jutásra

Továbbra sem megy a jászberényi hölgycsapatnak, amely ezúttal az Újpest otthonában szenvedett háromszettes vereséget, az Extraliga 10. fordulójában. Lehet mondani, hogy egyre kevesebb esélyük van Pintér Andiéknak a legjobb négy közé jutásra.

A fehér mezes jászberényi hölgyeknek ismét csak felvillanásokra futotta erejükből.

Fotó: Gémesi Balázs

Remekül indult a berényiek számára az újpesti vendégjáték, hiszen többek között Pintér Andrea okos támadásbefejezésével és Alekszandra Cveticsanyin, valamint Okszana Jakovcsuk leütésével 6–2-es vezetést szereztek – írta a jbrk.hu. A folytatásban egyenlítettek a lila-fehérek, és 22–2-ig együtt haladtak a felek. A következő három pontot azonban a hazaiak szerezték, ezzel megnyerték az első szettet (25–23).

A folytatásban hamar kézbe vette az irányítást az újpesti együttes, Deme Gábor edző időkéréssel próbálta rendezni a sorokat, kevés sikerrel. Petőváry Panni pontjaival 20–16-ra még megközelítették ellenfelüket, de a lila-fehérek kíméletlenül kihasználták ziccereiket (25–18).

A harmadik szett is hasonlóan alakult, mint a második, a vendéglátók játéka minden elemében jobb volt a berényiekénél. Olyannyira, hogy 20–11-es állásnál már csak a különbség volt a kérdés. A szett, vagyis a mérkőzés hajrájában zárkózgatott a jászberényi csapat, a játékrész eredménye 25–17 lett. A fővárosiak 3:0-ra hozták a meccset, és ezáltal megerősítették negyedik helyüket az Extraliga tabelláján.

– Amíg a szélső ütőim mínuszban vannak egy meccsen, addig nem tudunk mérkőzést nyerni – értékelt Deme Gábor, a jászberényiek ed­zője.

Kántor Sándor, az Újpest edzője pedig azt mondta: – Először is köszönöm a jászberényieknek, hogy hozzájárultak, hogy vasárnap játsszuk a mérkőzést, mert ez a plusz egy nap nekünk sokat számított a szerdai, finnországi meccs után. A mérkőzés elején nem azt játszottuk, amit szerettünk volna, de amit utána láttam, az már tetszett. Persze, még vannak dolgok, amiket orvosolnunk kell.

A jászberényiek szombaton Nyíregyházán lépnek pályára.

UTE–Jászberény 3:0 (23, 18, 17)

Megyeri út, 300 néző. Vezette: Mezőffy, Horváth M.

ÚJPEST: Fortuna 15, Kovács L. 7, Crittenden 19, Szűcs 8, Paradzik 5, Bagyinka. Csere: Hangodyné Lakatos (liberó), Bleicher 1, Nagy V. Vezetőedző: Kántor Sándor

JÁSZBERÉNY: Petrenkó 4, Jakovcsuk 5, Devaney 4, Petőváry 10, Cveticsanyin 4, Pintér 6. Csere: Lékó L. (liberó), Faragó F., Riczkó. Vezetőedző: Deme Gábor

Az eredmény alakulása

Első játszma: 2:7, 7:8, 14:11, 16:16, 19:17, 20:20, 24:22

Második játszma: 4:1, 10:5, 14:7, 16:12, 19:13, 20:16, 24:18

Harmadik játszma: 3:0, 6:2, 7:5, 11:6, 15:8, 20:11, 22:15, 24:15

További eredmények: Vasas–Nyíregyháza 0:3, Nyíregyháza–Haladás 3:0

Az állás: 1. Vasas Óbuda 25 pont/10 mérkőzés, 2. Békéscsaba RSE 23/11, 3. Nyíregyháza 22/10, 4. UTE 16/10, 5. Jászberény 7/10, 6. Hungast-Haladás 0/11

Újabb szolnoki vereség, továbbra is sereghajtó a csapat

A férfibajnokság B csoportjában Szolnoki RK a Sümeg csapatát fogadta a Tiszaligeti Sportcsarnokban. A vendégek igazolták jó hírüket, és stabilan játszva, végig irányították a mérkőzést. Az első és a harmadik szett aránylag szoros volt, de a másodikat nagyon könnyen nyerte a Veszprém megyei együttes. A vége tehát 3:0 (–21, –9, –20) lett a sümegi csapat javára.

A Szolnoki RK gárdája szerdán 19 órakor a Kecskemétet fogadja a Magyar Kupa negyeddöntőjének első meccsén. A bajnokságban pedig pénteken 18 órakor a Dunaferr lesz a szolnokiak vendége.

Mindkét összecsapást a Tiszaligeti Sportcsarnokban rendezik.

További eredmények: Kecskemét–Debrecen 3:0, Dunaferr–Kaposvár 1:3.

Az állás: 1. Kaposvár 30 pont, 2. Kecskemét 24, 3. Debrecen 13, 4. Sümeg 13, 5. Dunaferr 13, 6. Szolnok 0 pont