2019.01.20. 19:47

Tíz ponttal verte meg a Jászberény a Debreceni EAC csapatát

Újabb skalpot gyűjtött be a jászberényi legénység, miután tíz ponttal verte a Debreceni EAC csapatát.

Fotó: Gémesi Balázs

A hajdúsági vendégektől deréksérülés miatt hiányzott a montenegrói erőcsatár, az Olajban is megfordult Milos Boriszov. Szokásukhoz híven, nagyon bekezdtek a berényiek, az amerikai irányító Damier Pitts tömte gólpasszokkal társait, honfitársának, Orlando Colemannek szinte mindegyik dobása célba ért.

Negyedórát követően már 17 ponttal járt előrébb a JKSE a DEAC-nál. A második félidőben sem változott a helyzet, a hazaiak biztosan vezettek. A hajrában némileg kozmetikázott az eredményen a DEAC, de volt kétség a felől, hogy a Jászberény megszerzi tizenegyedik bajnoki győzelmét is. Összehasonlításképpen az elmúlt évadban az alapszakasz 26 meccséből csak kilencet nyertek meg a jászságiak.

– Az első félidőben gyengén lepattanóztunk, s ezt a Jászberény remekül kihasználta – jelezte Berényi Sándor, a DEAC edzője, az nso-nak. – Ebből adódott a csapatok közti nagy különbség, melyet a második félidőben sikerült ugyan csökkentenünk, még úgy is, hogy legjobb játékosunk, Boriszov nem léphetett pályára, de a hazaiak így is megérdemelten nyertek.

A Jászberény edzője, Nikola Lazics pedig azt mondta: – Nagyon fontos mérkőzést nyertünk a jó Debrecen ellen. Végig vezettünk, kontrolláltuk a találkozót, előnyünk már volt húsz pont is, de a DEAC bizonyította, miért veszélyes csapat. Nagyon kiegyenlített a mezőny, minden győzelem fontos – most jól állunk, de nehéz lesz a folytatás.

Szombaton a mindössze hat győzelmet számláló Alba Fehérvár vendége lesz a harmadik helyen tanyázó JKSE.

JP Auto-JKSE–DEAC 92–82 (26–17, 29–20,25–31, 12–14)

Belvárosi Játékcsarnok, 683 néző. V.: Benczur, Ádám, Goda.

JÁSZBERÉNY: Pitts 17/3, RAKICS 16/6, COLEMAN 24, Alekszandrov 16/6, PAN­TELICS 13/3. Csere: Kerpel-Fronius B., Cseh, Czirbus 6, Brbaklics. Edző: Nikola Lazics.

DEAC: DUGAT 22/3, MANIGAT 18/15, Polyák, Ivosev 17/3, AMIGO 19. Csere: Bognár 2, Velkey 2, Omenaka 2, Kozák. Edző: Berényi Sándor.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–7. 8. p.: 19–15. 15. p.: 42–25. 18. p.: 51–31. 25. p.: 71–51. 28. p.: 80–60. 35. p.: 86–75. 38. p.: 90–81.V. Cs.