RÖPLABDa

2019.02.04. 10:07

A szolnoki legénység bírta jobban idegekkel

Heves ütésváltással indult a mérkőzés, ami láttán az az érzése támadt az embernek, hogy amelyik fél behúzza a nyitójátszmát, az örülhet majd a győzelemnek.

Pabar Gyula

Soyvural Kevinre (jobbra) ezúttal is lehetett számítani.

Fotó: Csabai István

Még úgy is, hogy a Szolnok a gigászi küzdelemben megnyert első szett után a másodikat és a harmadikat egyaránt elveszítette. Ráadásul utóbbi különösen fájó lehetett a számára, hiszen végig három-négy ponttal ment, de a végjátékot nem bírta cérnával.

Ugyanakkor ez sem törte meg csapatunkat, ami a nagy visszatérő Bodonyi Ákosnak is köszönhető, aki igazi vezérként tüzelte társait – közülük jó néhányan tőle tanulták a sportág alapjait a Fiumeiben –, valamint a kulcspillanatokban egy-egy jó blokkal vagy pontot érő lecsapással vétette észre magát.

A szolnokiak egyenlítése bénítólag hatott a Dunaferre, amely a zárófelvonásban már nem tudott különösebb ellenállást kifejteni, így az előző heti meccséhez hasonlóan, be kellett érnie az egy ponttal.

Szolnoki RK – Dunaferr SE 3:2 (27, –10, –22, 22, 9)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Suba István, Csizmarik József.

Szolnok: Soyvural 2, Szabó P. 14, Csendes 12, Bodonyi 8, Tamasi 19, Gazsi 8. Csere: Farkas R. (liberó), Oláh 11, Timár. Vezetőedző: Gulyás Ferenc. Edző: Ilyés Gábor

Dunaújváros: Csizmadia 1, Hatvany 16, Tomanóczy B. 13, Matyiák 7, Iván B. 18, Móró 6. Csere: Sárközi, Balázs (liberók), Laczi, Iván G. 5, Majoros 7, Tajti. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor

Az eredmény alakulása:

I. játszma: 8–6, 16–15, 19–21. II. játszma: 3–8, 6–16, 8–21. III. játszma: 7–8, 16–13, 21–20. IV. játszma: 8–4, 16–14, 21–20. V. játszma: 4–5, 10–6, 12–8

Gulyás Ferenc: – Érett már ez a győzelem, ami remélhetőleg megadja a kellő önbizalmat a folytatáshoz. Az első játszma megnyerését követően kicsit elbíztuk magunkat, de még időben kapcsoltunk.

Tomanóczy Tibor: – Megint bebizonyítottuk, hogy nyert helyzetből bármikor képesek vagyunk elveszíteni egy fontos mérkőzést, ráadásul ugyanazokat a hibákat követjük el hetek óta. Gratulálok a Szolnoknak!

Revansot vettek

December közepén váratlanul sima, 3:0 arányú vereséget szenvedett a Haladás vendégeként a jászberényi hölgycsapat, így ezúttal Deme Gábor tanítványait a pontszerzés mellett a visszavágás vágya is fűtötte.

Jászberényi RK – Hungast-Haladás 3:1 (20, –18, 21, 18)

Bercsényi úti ­Játékcsarnok, 300 néző. Vezette: Ujházi ­Mónika, Szabó Péter

Jászberény: Bulajics 6, Petőváry 16, Cveticsanyin 13, Pintér A. 12, Maliseva 3, Szavovics 11. Csere: Lékó (liberó), Jakovcsuk 6. Vezetőedző: Deme Gábor

Szombathely: Cicic, Wallner 12, Huff 6, Kalman 7, Bokor 2, Aszcserics 14. Csere: Lojen (liberó), Takács B. 10, Kolada, Reljics 1, Dobó. Vezetőedző: Mucsi Péter

I. játszma: 7–8, 16–13, 21–19. II. játszma: 6–8, 12–16, 16–21. III. játszma: 8–1, 16–10, 21–15. IV. játszma: 5–8, 16–14, 21–16.

Deme Gábor: – Nagyon izzadtságszagú­ mérkőzés volt, de a lényeg, hogy végre nyertünk! Szétforgácsolják a csapatot a vereségek, így remélem, a következő időszakban további sikereknek örülhetünk.

Mucsi Péter: – Még egy szett megnyerése benne volt a játékban, de a döntő szituációkban rossz döntéseket hoztunk. Természetesen szerettünk volna győzni, azonban így sem vagyok teljesen elégedetlen.