2019.03.24. 14:05

Nyert az Olaj a KTE ellen, kikapott a Jászberény

Küzdelmes meccsen nyert a listavezető Olaj a szomszédvár Kecskemét ellen. A tartalékos Jászberénynek nem volt esélye a szombathelyi Falco otthonában, húsz ponttal kaptak ki a kék-fehérek.

Fotó: Csabai István

A számok nyelvén az Olaj a 19, míg a Kecskemét a 12. győzelmére tört a 24. fordulóban. A Jaylin Airington, Kovács Péter és Sztrahinja Milosevics visszatérésére, még várni kell.

Mellettük Luksa Andric hátizom húzódással bajlódik, míg Benke Szilárdra kisebb korrekciós térdműtét vár szerdán a fővárosban. A KTE ellen szerencsére vállalták játékot. Ami jó hír, hogy Dragan Alekszics visszatért, újra szerb szakember irányította az együttest.

Jól kezdtek a házigazdák, akik hét pontot dobtak zsinórban, különösen a palánkok alatt domináltak centereik révén. A KTE távoli kísérletei három perc után értek pontokat a Jászberényből is ismert Rastko Dramicsanin jóvoltából. A továbbiakban már egymás nyomában loholtak a felek, hazai részről Andric mellett Vojvoda Dávid és Nemanja Milosevics voltak gólfelelősök.

A vendégeket egy picit megzavarta, hogy Wittmann Kirisztián egy ütközés után ápolásra szorult, percekre kivált a játékból az egykoron az Olaj soraiban is szereplő hátvéd. Az első félidőt a hat pontos előnnyel zárták a vendéglátók, 44–38.

A fordulást követően is vezetett az Olaj, de látótávolságon belül volt a KTE, Sőt a záró felvonásban Dramicsanin és Juanya Green találataival 64–62 -re felzárkóztak a lila-fehérek. A hajrában 75–70-es állásnál Nikola Malasevics triplát szórt, minusz nyolc pontról már nem tudtak visszajönni a vendégek, Az Olaj végül is behúzta a meccset, és továbbra is vezeti a tabellát.

– Megérdemelten nyert az Olaj, mert a kritikus pillanatokban mindig adódott egy-egy hibánk – értékelt Forray Gábor, a KTE edzője. – Lényegében azonban volt karakterünk és tartásunk, erre építhetünk a jövőben is.

Dragan Alekszics dicsérte az övéit:

– Elismerésem a fiúknak, mert nehéz időszakon vagyunk túl, és a folytatás sem lesz könnyű, hiszen most Benke Szilárd áll egy kisebb műtéti beavatkozás előtt. Örülünk a győzelemnek, mert jó Kecskemétet győztünk le.

SZOLNOKI OLAJ KK–KTE-DUNA ASZFALT 80–74 (22–23, 22–15, 20–18, 16–18)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1120 néző. Vezette: Papp P., Praksch, Söjtöry

SZOLNOK: Rowsey 6/6, VOJVODA 21/3, MALESEVICS 14/3, N. Milosevics 15, ANDRIC 17. Csere: Tóth Á. 7, Benke Sz. Edző: Dragan Alekszics

KECSKEMÉT: J. Green 10/6, Wittmann 13/6, Djeraszimovics 6, DRAMICSANIN 22/18, KARAHODZSICS 13/3. Csere: Dimics 7, Molnár M. 3, Mészáros M., Kucsera. Edző: Forray Gábor

Az eredmény alakulása 4. perc: 11–6. 8. p.: 19–18. 15. p.: 30–26. 18. p.: 38–32. 24. p.: 52–46. 28. p.: 58–54. 34. p.: 70–65. 37. p.: 78–70. 39. p.: 78–74

A vasi fővárosban szereplő jászberényi csapat már korábban kiharcolta a felsőházi tagságot, míg a hazaiaknak szükségük volt a győzelemre, hogy bebiztosítják helyüket a legjobb öt között. Orlando Coleman után a szintén sérüléssel bajlódó Nemanja Alekszandrovra sem számíthatott Nikola Lazics vezetőedző.

A meccsen jó részt futott az eredmény után a kék-fehér gárda, és ha közelebb kerültek vendéglátóikhoz, akkor Váradi Benedekék rátettek egy lapáttal, és gyorsan tíz pont fölé növelték előnyüket. Így aztán a záró negyedben elmaradtak az izgalmak a Falco magabiztosan szerezte meg a győzelmet.

– Nem történt számomra meglepetés: az ellenfél nem tudta pótolni két hiányzó kulcsjátékosát – mondta a meccs után Gasper Okorn a Falco vezetőedzője a Nemzeti Sportnak. – Ennek megfelelő eredmény született. De összességében jól játszottunk, uraltuk a meccset – és jól jött számunkra a győzelem.

Nikola Lazics pedig bízik benne, hogy hamarosan teljes kerettel számolhat.

– Megérdemelten nyert a Falco, nem volt ellenszerünk a játékára. Sok problémával küszködünk, kevés a hadra fogható játékosunk. Csak ötvennyolc pontig jutottunk, de a Falco hetvennyolc pontja sem sok. Már megmutattuk, hogy teljes kerettel bárki ellen, bárhol tudunk jól, eredményesen játszani – remélem, hogy mielőbb kiegészülünk.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–JP AUTO-JKSE 78–58 (22–15, 18–12, 18–18, 20–13)

Szombathely, 2450 néző. Vezette: Benczur, Ádám J., Balog Gy.

FALCO: GOVENS 13/9, Perl 12, Balmazovics, Bruinsma 19/9, Reddic 6. Csere: VÁRADI 15/9, Curry 13/3, Tóth N., Bíró O., Hódi. Edző: Gasper Okorn

JKSE: Pitts 15/3, Rakics 5/3, Brbaklics 9/3, Cseh 6, Pantelics 13/6. Csere: Kerpel-Fronius B. 4, Czirbus 6, Ruják B. Edző: Nikola Lazics

Az eredmény alakulása 4. perc: 12–8. 8. p.: 18–12. 14. p.: 24–21. 17. p.: 33–23. 20. p.: 40–27. 25. p.: 44–37. 28. p.: 51–41. 30. p.: 58–45. 34. p.: 71–45. 38. p.: 73–56

További eredmények: Alba Fehérvár–ZTE 89–84, Szedeák–TF-BP 90–85, DEAC–Sopron 104–97, PVSK–Atomerőmű 85–68, Körmend–Kaposvár 88–66