KOSÁRLABDA

2019.06.11. 10:53

A bronzért játszhat a Szolnoki Olaj csapata

Idén nem lesz finalista az Olaj kosárcsapata, amely az elődöntő harmadik meccsén is kikapott a Falco KC legénységétől. A piros-feketék tizenegy esztendő múltán most a bronzcsatában lesznek érdekeltek.

A piros mezes Olaj mintegy 25 percig volt pariban vendéglátójával, utána a Falco felőrölte a szolnokiakat.

Forrás: hunbasket.hu

Sérülések és eltiltás, valamint az U20-asok NB II.-es döntője miatt a 18 évesek közül is válogatott a szolnokiak vezetőedzője, Dragan Alekszics az elődöntő harmadik felvonására. Sőt, a szakember a 18 esztendős Pallai Tamást a kezdőbe állította. Tamás nem tűnt megilletődöttnek, tette a dolgát, védekezett, futott és nem utolsósorban pontokat dobott.

Jól megértette magát Vojvoda Dáviddal, 22–12-ről az utóbb emlegetett két játékos és a hetek óta jól teljesítő Nemanja Milosevics pontjaival egyenlített a szolnoki csapat. Sőt, a félidő hajrájában is vezetett az Olaj, Ron Curry és Váradi Benedek találatával, azonban a vendéglátók mehettek némi előnnyel a nagyszünetre (51–49).

A folytatásban aztán szép lassan átvette a Falco az irányítást, játékosaik egyre magabiztosabban kosárlabdáztak, míg a Tisza-partiak elfáradtak. A szárnyaló sárga-feketéket már nem lehetett megállítani, akik az első félidőhöz hasonlóan, ismét 51 pontot szórtak, míg az Olajnak, amely a további U18-as fiataljait is bevetette, már csak 26 pontra futotta az erejéből.

A hazaiak edzője, Gasper Okorn a következőket mondta a Nemzeti Sportnak: – Jár az elismerés, a tisztelet a Szolnoknak, mert a sok hiányzója ellenére is megnehezítette a dolgunkat. Idegesen kezdtünk, pedig a realitás a mi győzelmünket ígérte, de aztán belelendültünk, végül biztosan nyertünk.

Dragan Alekszics pedig így nyilatkozott: – Sok problémánk, sok hiányzónk volt, megérdemelten nyert a Falco. Az első félidőben teljesen egyenrangú ellenfelek voltunk, de aztán kijött a két gárda közötti különbség. A csapatom hozzáállására és a fiatalok teljesítményére viszont büszke vagyok. Hosszú, fárasztó szezon végén vagyunk túl. Majd meglátjuk, hogy mi sül ki a bronzmeccsből.

Ezzel a Falco a döntőbe jutott, míg az Olaj a Körmend–Pécs párharcának vesztesével játszik majd a harmadik helyért. Az első meccs várhatóan jövő szombaton lesz a Tiszaligeti Sportcsarnokban. A Körmend–Pécs csatában hétfőn este egyenlített 2–2-re a Pécs, miután hazai pályán 68:64-re legyőzte ellenfelét.

FALCO KC SZOMBATHELY– SZOLNOKI OLAJ KK 102–75

(28–24, 23–25, 26–10, 25–16)

Arena Savaria, 2800 néző. V.: Cziffra, Papp P., Török R.

SZOMBATHELY: Govens 14/3, CURRY 17/12, VÁRADI 18/6, BRUINSMA 14, REDDIC 14. Csere: Tóth N. 10, Perl 4, Balmazovics 4, Bíró 5/3, Hódi, Körmendi 2, Verasztó. Edző: Gasper Okorn

SZOLNOK: Vojvoda 18/6, Airington 12, PALLAI 18/6, N. MILOSEVICS 16/3, Malesevics 9/6. Csere: Várbíró 2, Gilszki, Orbán, Balogh J. Edző: Dragan Alekszics

Második az Olaj II. csapata

Cegléden rendezték meg az NB II.-es bajnoki döntőt. Az Olaj II. csapata a péntek esti rajton 88–64-re verte a Soproni Tigriseket.

Az Olaj legjobb dobói: Tóth Z. 18/12, Arnóth 15/9, Rudner 12/6, Frikker 11, Kókai 10 pont

A szombati folytatásban 68–64-re alulmaradt a kis-Olaj a Cegléddel szemben. A szolnokiak közül Frank 14, Rudner 13/3 és Tóth Z. 10/3 pontot termelt. A torna vasárnapi zárómeccsén az Olaj 79–76-ra verte a Pénzügyőrt. Legjobb dobók: Rudner 19/12, Frank 16/12, Kókai 12/6 pont.