Lábtoll-labda

2019.11.28. 08:58

Az újszászi Herczeg Gábor és Vachal Krisztina az év legjobbja

Az Újszászi VVSE versenyzői három bajnoki címmel zárták az évadot a DÁD 2002 Vasútépítő Kft. Kupa, a 24. felnőtt országos bajnokságon, amit Újszászon rendeztek meg az elmúlt hétvégén.

Munkatársunktól

Az első és második helyet is az újszászi hölgycsapatok szerezték meg az ob-n

Fotó: Fehér János

Az újszászi nők most eredményesebbek voltak, mint a férfiak, mindkét versenyszámban a vendéglátók döntőztek. A csapatversenyt a Farkas Lilla, Kovács Evelin, Vachal Krisztina összeállítású trió nyerte. Második helyen a Hornyák Erzsébet, Héder-Vágó Henriett, Szaszkó Dorka összeállítású újszászi csapat végzett, egy kicsit megszorítva a bajnokot.

Az egyéni döntőjében szoros mérkőzésen a nyugodtabban és pontosabban játszó Vachal Krisztina nyert klubtársa, Farkas Lilla ellen. Krisztina ezzel a bajnoki cím mellé az év legjobb felnőtt és ifjúsági női játékosa címet is kiérdemelte.

A férfiaknál 2014 óta mindig a Becskereki Sándor, Herczeg Gábor, Kézér Zsolt, Tóth Gábor összeállítású csapat nyerte a felnőtt bajnokságot. A kiválóan sáncoló Becskereki átmenetileg abbahagyta a lábtoll-labdázást, helyére két régi játékost, Takács Zoltánt és Szűcs Gergelyt aktivizálták Tóth Gáborék, és az új összetételben is bíztak a hatodik bajnoki cím megszerzésében. A döntőig simán, játszmaveszteség nélkül meneteltek. A fináléban a nagykanizsaiak Farkas Balázs, Horváth Gergő, Lukács Benedek összeállítású gárdájával csaptak össze. Fej-fej melletti játék után, néhány szervarontást és rossz szervafogadást követően 21–19-re elvesztették az első játszmát. A második játszmában nagyobb sebességre kapcsoltak, és 21–14-re nyertek. A harmadik szettben a zalaiak végig vezetve, 21–18-ra legyőzték az újszásziakat, és megszakították öt éve tartó bajnoki sorozatukat.

Férfi egyéniben a várakozásnak megfelelően Herczeg Gábor és Tóth Gábor vívta a döntőt. Az első játszmában Herczeg vezetett. Tóth 20–20-nál egyenlített, és 22–20-ra nyert. A második játszmában Tóth Gábor végig négy-öt pont előnyben volt, de Herczeg nem adta fel, fárasztotta, sorra adta vissza Tóth Gábor talpalásait, és 19–15-ös hátrányból fordítva, 25–23-ra nyerte a második szettet. Az éjszakába nyúló harmadik játszmában Tóthnak 20–16-nál meccslabdája volt. Miután kihagyta, Herczeg ismét kiegyenlített, és maratoni küzdelemben 27–25-re nyerte meg a bajnoki címet. Győzelmével ő lett az év férfi lábtoll-labdázója.

Az országos bajnokság eredményei

Férfi, csapat (15 induló): 1. Nagykanizsa ZSE, 2. Újszászi VVSE (Herczeg Gábor, Ké­zér Zsolt, Szűcs Gergely, Takács Zoltán, Tóth Gábor), 3. Nagykanizsa, 4. Pusztaszer PISZE SE, …5. Csák Dávid, Kökény Martin, Lakatos Zoltán, 8. Kanalas Renátó, Kovács Márton, Molnár Dániel, Molnár Gergő, 9. Csabai Gábor, Bábosik Ádám, Ráski Lajos, 10. Fehér János, ifj. Fehér János, Kenyeres Krisztián, Rab Alexander, 11. Bakos Dávid, Konka Dániel, Sebők Roland, Zsigmond Tamás, 13. Czétényi Krisztián, Galambos László, Varga-Nagy Bálint, 14. Kaló László, Kanalas Márió, Kanálos Péter, Salihaj Arben Bence, Virág Attila, 15. Almási László, Gudics Richárd, Kanálos József, Versegi Dávid (mind: Újszász).

Férfi, egyéni (37): 1. Herczeg Gábor, 2. Tóth Gábor (mindkettő: Újszászi VVSE), 3. Németh Mátyás (Pusztaszer) és Farkas Balázs (Nagykanizsa), …5. Kökény Martin, 6. Farkas Balázs, 7. Kanalas Renátó (mind: Újszász).

Női, csapat (9): 1. Újszászi VVSE I. (Farkas Lilla, Kovács Evelin, Vachal Krisztina ), 2. Újszászi VVSE II. (Hornyák Erzsébet, Héder-Vágó Henriett, Szaszkó Dorka, 3. Cserszegto­maj, …5. Diós Letícia, Ézsiás Lotti, Ézsiás Zsófia, …8. Pelczer-Földi Nikoletta, Lakatos Daniella, Nagy Diána, 9. Breszkó Klaudia, Barta Karolina, Czétényi Klaudia, Suki Bianka (mind: Újszász).

Női, egyéni (18): 1. Vachal Krisztina, 2. Farkas Lilla (mindkettő: Újszászi VVSE), 3. Németh Barbara (Pusztaszer) és Szaszkó Dorka, …5. Hornyák Erzsébet, 7. Kovács Evelin (mind: Újszász).