KÉZILABDA

2019.12.11. 09:45

Két csapat áll a dobogón

Ezúttal kevésbé sikeres hétvégén vannak túl kézilabdacsapataink, pontot csupán a férfiaknál a Mezőtúr és a Szolnok szerzett, kikapott a Törökszentmiklós, a Kunszentmárton, valamint a hölgyeknél a Mezőtúr.

A fekete mezes Mezőtúr női csapata kikapott, és az utolsó helyről várja a folytatást

Forrás: Mezőtúri AFC

A női NB II. Dél-keleti csoportjában a Mezőtúr az előtte egy hellyel előrébb álló, vagyis tizenegyedik Szarvast fogadta. A sereghajtó túri csapatnak nem adott esélyt a vendéggárda, amely már a félidőben 18–11-re vezetett, majd végül 35–22-re nyert. A mezőtúri hölgyek így féltávnál két pontot szerezve az utolsó helyről várhatják a februári folytatást.

A férfi harmadosztály Észak-keleti csoportjában a sereghajtó Túrkeve már korábban lejátszotta fordulóbeli mérkőzését – november 2-án 25–17-re kikaptak hazai pályán a Nyírbátortól –, így számukra már korábban befejeződött az őszi szezon.

A Szolnok viszont pályára lépett, méghozzá rangadón, mivel az ötödik helyezett Füzesabony otthonába látogatott. A szünetben a hazaiaknál volt az előny (17–15), ám a második félidőben már a vendégek voltak az eredményesebbek, a találkozó pedig 29–29-cel zárult, így a Szolnok elhozott egy pontot, amellyel megőrizte második helyét a télre. Egyébként a döntetlennel öt győztes mérkőzés után veszített ismét pontot a Szolnok, ám veretlenségi sorozata ezzel hatmeccsesre nőtt.

A férfi NB II. Dél-keleti csoportjában megyei rangadót rendeztek, a Székács fogadta a Mezőtúrt. Mindkét csapat jó formának örvendett, a Miklós a rossz szezonkezdet után öt forduló óta veretlen volt – ráadásul legyőzték az éllovas Pick Szeged U23-at, valamint ikszeltek a második Makóval is –, míg a túri csapat bár egy héttel korábban a Makó ellen beleszaladt egy pofonba, előtte zsinórban négy bajnokit nyert meg.

Ezúttal a dobogós vendégek nem bíztak semmit a véletlenre, nagyon hamar dűlőre vitték a nyitott kérdéseket, már az első félidőt követően is 15–8-ra vezettek, majd végül 29–21-re győztek Törökszentmiklóson. A Mezőtúr így maradt a harmadik, míg a Székács a nyolcadik helyről várhatja a tavaszt.

A csoport harmadik megyei csapata, a Kunszentmárton a tizedik Kiskunmajsához látogatott, és ugyan inkább a vendégek számítottak a találkozó esélyesének, ám a hazaiak borították a papírformát. Matanovity Olivér – aki tizenhárom gólt szerzett – vezérletével a Bács-Kiskun megyei gárda a 14–11-es félidei eredményt követően végül 27–21-re győzött. Szőke István csapatának így nem sikerült szépen zárnia az őszi idényt, de a hetedik hely nem rossz kiindulási alap a tavaszi évadra, amely várhatóan február közepén rajtol el.

Eredmények

Férfi NB II. Dél-kelet: Kiskunmajsai KC–KTS Kunszentmárton KSK 27–21, Törökszentmiklósi Székács–Mezőtúri AFC-Syngenta 21–29.

Férfi NB II. Észak-kelet: Füzesabonyi SC–Szolnoki KCSE 29–29.

Női NB II. Dél-kelet: Mezőtúri AFC-Syngenta–Szarvasi NKK 22–35.

Fotó: Mezőtúri AFC