Kézilabda

2019.12.05. 09:56

Öt meccsesre nőtt a Székács veretlenségi sorozata

Férfi NB II.-es csapataink közül továbbra is remekel a Székács és a Szolnok, ellenben a Kunszentmárton és a Mezőtúr váratlan vereséget szenvedett hazai pályán.

A piros mezben játszó Székács csapata immár öt meccsén nem talált legyőzőre

Forrás: Miklós TV

A kunszentiek közül Krasznai Gábor és Polgár András hiányzott különböző elfoglaltságok miatt, míg Danku Sándor az eltiltása miatt nem játszhatott a csabaiak ellen. Az elején felváltva potyogtak a gólok, aztán megugrottak a hazaiak, 8–6-ra is vezettek. A vendégek azonban nem hagyták magukat és a 26. percre döntetlenre módosították az állást. Sőt, a félidő végén a csabaiak egy 4–0-s rohammal átvették a vezetést, 11–15.

A fordulást követően üldözte ellenfelét a kunszenti gárda, de a bosszantó hibák miatt rendre elmaradt az egyenlítés. Gelley Dávid és Békési Bence góljával sikerült a felzárkózás, majd a rutinos Tóth Jacsa találatával az egyenlítés kapujában állt a hazai legénység. A hajrában azonban a vendégek jobban koncentráltak, és szoros csatában, nagy izgalmak után megnyerték az összecsapást, 25–26. Az őszi szezon záró meccsén Kiskunmajsán javíthatnak mérlegükön Gelley Dávidék.

Katona Transsped Kunszentmárton KSK – Békéscsabai DKSE 25–26 (11–15)

Kunszentmárton 200 néző. V.: Bognár A. Márton A.

Kunszentmárton: Subicz A. – Tóth L. 1, Danku Cs. 2, Gelley 11, Békési B. 5, Cselovszki 1, Kovács A. 5. Csere: Fekete K., Karsai T., ifj. Tóth L., Szántó, Vitális A. Nagy E. Edző: Szőke István

Az elmúlt fordulóban a listavezető Pick Szeged otthonában bravúros győzelmet aratott a Székács legénysége. A miklósiak most bizonyították, hogy nem véletlenen múlt a legutóbbi jó eredmény, ezúttal a harmadik helyen tanyázó Köröstarcsa otthonából hozták el a két bajnoki pontot. Egyébiránt az utóbbi öt fordulóban nyolc pontot szereztek a miklósiak, ezt megelőzve mindössze két pont volt a termésük.

– Összekaptuk magunkat, gyorsabbak és szervezettebbek vagyunk az utóbbi meccseken – jelezte Szloska Krisztián, a Székács edzője. – Mindezek mellett fegyelmezetten játszunk, sajnos továbbra is szűk a keretünk, viccesen mondva mi nem a mennyiségre, hanem a menőségre megyünk. Nem titkoljuk, folytatni akarjuk jó sorozatunkat a Mezőtúrral szemben is vasárnap este.

Köröstarcsa – Törökszentmiklósi Székács 21–24 (11–11)

Köröstarcsa 150 néző. V.: Sándor Gy., Szabó B.

SZÉKÁCS KE: Varga I. – Major Á., 6, Sütő 3, Csanádi V. 6, Szollár 2, Csanádi A. 1, Hegedűs M. 2. Csere: Rizinger (kapus), Szabó S. 3, Deák D., Szeverényi 1. Edző: Baranyi Antal, Szloska Krisztián

Ellenben a Mezőtúri AFC–Syngenta csapatainak nem sikerült a soros forduló, a fiúk hazai környezetben játszva 36–24-es vereséget szenvedtek a második helyen álló Makótól. A mezőtúri hölgyek a harmadik helyezett Hódmezővásárhely otthonában léptek pályára. A hazaiak már az első játékrész végén négy góllal vezettek, 18–14. A térfélcsere után további négy góllal növelték előnyüket a vásárhelyiek, végül 34–26-ra verték a sereghajtó mezőtúri lányokat.

Fotó: Miklós TV

A férfi NB II. Észak-keleti csoportjában továbbra is tartja második helyét a Szolnoki KCSE együttese, amely törökszentmiklósi albérletében a Hajdúböszörményt fogadta. Az első félidőben még a vendégek vezettek egy góllal. A folytatásban azonban fordult a kocka, a Tisza-partiak fordítottak, és izgalmas hajrában 33–28-re verték vetélytársukat.