RÖPLABDA

2020.02.11. 09:39

A Jászberény három szettben, a Szolnok öt játszmában kapott ki

Mindkét röplabdacsapatunk vereséget szenvedett vasárnap, a Jászberény VT három szettben a Vasastól, míg a Szolnoki RK öt játszmában a Dunaferrtől kapott ki.

A jászberényi röplabdás, Tóth Eszter (labdával) és csapata nem tudta megizzasztani a címvédő Vasast

Fotó: Gémesi Balázs

A női Extraligában a címvédő Vasas Óbudához látogatott a Berény. Az első szett rendkívül simán alakult, a fővárosi gárda rögtön az elején elhúzott, így nem volt kérdés, melyik csapaté lesz a játszma. Aztán a második játékrészt a Berény kezdte jobban, 4:0-s vezetésre is szert tett, de ezután kiegyenlített a Vasas. A vendégek 7:5-nél vezettek utoljára, és ugyan szoros maradt a szett, az ismét a hazaiaké lett. A harmadik játszmában is meg tudta szerezni a vezetést a Berény, majd 11:10-ig képes volt tartani a lépést a címvédővel, de onnantól elhúzott a Vasas, és így 3:0-ra győzött.

A hétvégén nem rendeznek fordulót az Extraligában, helyette a Magyar Kupáé lesz a főszerep a héten. A négyes döntő csütörtökön esedékes, a bronzmérkőzésen (17.00) a Jászberény és az UTE csap össze, míg a döntőben (19.30) a Vasas és a Nyíregyháza küzd majd a serlegért. Az M4 Sport mindkét találkozót élőben közvetíti.

Vasas Óbuda–Jászberény VT 3:0 (11, 20, 18)

Budapest, Folyondár utca, 300 néző. Vezette: Kiss Z., Mezőffy

VASAS: TÖRÖK 7, Ab­dulazimova 5, Ana Tiemi 3, KOSTELANSKÁ 19, KALI­CSANYIN 8, Villám L. 6. Csere: Juhár (liberó), Bleicher R., Kjelstrup, Ambrosio 1, Hajós. Vezetőedző: Jakub Gluszak

JÁSZBERÉNY: Alishanova 1, SZILCSENKOVA 13, Bulajics 5, Ventura 3, Tóth E. 9, Borsos 2. Csere: Radomszki, Pia­tek (liberók), Mészáros Zs., Szerényi 3. Vezetőedző: Makai Péter

Az eredmény alakulása:

1. játszma: 9:2, 17:4, 24:10.

2. játszma: 0:4, 9:7, 16:13, 19:14, 21:18. 3. játszma: 5:6, 11:8, 16:11, 21:12.

Jakub Gluszak: – Elégedett vagyok a csapattal, remekül játszottunk, főleg a nyitásaink voltak nagyon jók. A múlt héten sokat dolgoztunk, de most látszik is, hogy jó formában vagyunk. Annak külön örülök, hogy három játszmában nyertük meg a meccset, így sok energiát spóroltunk a csütörtöki kupadöntőre, ahová nagy tervekkel utazunk majd el.

Makai Péter: – Sajnálom a meccset, mert több volt benne. Abban bízom, hogy ha rossz volt a főpróba, akkor az előadás jó lesz, de ha nem kezdünk el egymásért küzdeni, akkor az UTE is le fog lépni minket a csütörtöki bronzmeccsen.