Labdarúgás - NB II.

2020.03.09. 17:39

Kihasználta a MÁV az ETO körüli zűrzavart

A Szolnoki MÁV bravúros győzelmet aratott vasárnap este a Győr otthonában, egygólos sikerével pedig továbbra is veretlen idén.

Forrás: kisalfold.hu/Csapó Balázs

Nagy a zűrzavar a kisalföldi egylet háza táján. Miután a múlt hét végén belengették, hogy edzőváltás várható, szombaton már a klub tulajdonosa közölte: távozik az ETO éléről. Nyilván ilyen hírek közepette a játékosoknak sem könnyű a futballra koncentrálni, és ezt most a MÁV FC ki tudta használni.

Az első fél órában nemigen voltak helyzetek, aztán a Szolnok a 31. percben betalált. Csirmaz István beadása után Földi Marcell bólintotta a labdát a hazai kapuba (0–1). Próbálkozott a Győr, de először a 71. percben tudott igazán veszélyeztetni, ekkor Horváth Zoltán lövését blokkolta Csirmaz a gólvonalon. Pár perccel később Molnár-Farkas Tamásnak kellett védenie, de a hajrában már nem akadt dolga. A MÁV megőrizte egygólos előnyét, ezzel fontos három pontot szerzett, és továbbra is a 15. helyen áll.

Csábi József vezetőedző így nyilatkozott az összecsapás után: – Az első félidőben az történt, amit szerettünk volna, s bár a szünet után mozgékonyabb szerkezetre váltott az ETO, azért bírtuk a nyomást. Annak a csapatnak van szerencséje, amelyik sokat is tesz érte. Helyzetünkből adódóan értékes három pontot szereztünk.

A MÁV számára folytatás szombaton (!) 17.30-kor, amikor a negyedik Csákvár érkezik a Tiszaligetbe.

ETO FC GYŐR – SZOLNOKI MÁV FC 0–1 (0–1)

Győr, ETO-park, 825 néző. Vezette: Barna Gábor (Kiss Balázs, Ország Péter)

ETO: Horváth T. – Kovács K., Gengeliczki, Vári, Fejes A. – Kiss M., Simon Á. – Lovrencsics B. (Simon A., a szünetben), Kun B. (Múcska, a szünetben), Bagi (Andrics, 58.) – Horváth Z. Vezetőedző: Kondás Elemér

SZOLNOK: Molnár-Farkas – Csirmaz, Papp Sz., Kovács O., Tamás L., Kotula (Kurdics, 80.) – Albert Á. (Szabó P., 67.), Tisza K., Földi M. – Novák Cs., Rokszin (Bárdos, 80.). Vezetőedző: Csábi József

Gólszerző: Földi M. (31.)

További eredmények: Budaörs–Siófok 4–1, Dorog–Gyirmót 3–1, Soroksár–Szombathelyi Haladás 1–4, Kazincbarcika–MTK 3–1, Csákvár–Szeged 3–2, Ajka–Budafok 2–0, Tiszakécske–Vác 1–5, Vasas–Nyíregyháza 4–1

A bajnokság állása: 1. MTK 56 pont, 2. Budafok 53, 3. Vasas 47, 4. Csákvár 42, 5. Siófok 41, 6. Győr 38, 7. Gyirmót 37, 8. Nyíregyháza 35, 9. Ajka 35, 10. Budaörs 34, 11. Soroksár 34, 12. Dorog 32, 13. Békéscsaba 32, 14. Szeged 31, 15. Szolnoki MÁV 30, 16. Kazincbarcika 30, 17. Szombathelyi Haladás 27, 18. Tiszakécske 25, 19. Vác 12 pont