2021.01.07. 18:59

Higgadtan játszott a hajrában az Olaj

Megvan a 11. győzelme is a Szolnoki Olajbányásznak, amely ezúttal hazai pályán játszva a ZTE csapatát fektette két vállra, és továbbra is tartja vezető helyét a bajnoki tabellán.

Olajbányász-Zalaegerszeg férfi bajnoki kosárlabda mérkőzés.

Az ötödik fordulóból elhalasztott mérkőzésüket pótolták a felek a Tiszaligetben. Jól kezdett a hazai csapat, amely Rudner Gábor, Roko Badzim és Pongó Máté révén szórta a triplákat az elején, mindez nyolc percig tartott. Aztán elfelejtett védekezni az Olajbányász, az egerszegi játékosok pedig éltek a lehetőséggel sorra szerezték a könnyű kosarakat, a 13. percben már nyolc pontos előnyt építettek, 23–31.

Összekapták magukat a vendéglátók és egy pillanatra át is vették a vezetést, 36–34. Örömük azonban nem sokáig tartott, mert a zalaiak egy 10–2-es rohammal megfordították az állást a nagyszünetig, 38–44.

A fordulást követően az Olaj pontjaira rendre válaszoltak a kék-fehérek, akik így tartották néhány pontos előnyüket. Aztán fordult a kocka, Pongó Máté s Kovács Péter triplájával fordítottak a hazaiak, 63–58. A záró negyedben szinte végig az Olajbányász vezetett, de csak néhány ponttal, ezért nagy izgalmakat ígért a végjáték. Így is történt.

A 40. percben Barion Gleen duplájával egyenlített a ZTE, 83–83. Majd Angelo Warner parádés betörésével ismét a hazaiak jutottak két pontos előnyhöz. Újfent Gleen kezében volt az egyenlítés, de Bojan Szubotics jól védekezett az amerikai centerrel szemben. Az ellentámadást követően Badzimot fautolták, ám a szolnokiak játékosa csak az egyik büntetőt dobta be, 86–83.

A vendégek utolsó akciójánál pedig az ősszel még Jászberényben játszó, Donovan Donaldson egy betöréssel próbálkozott, Szubotics azonban kosarasnyelven szólva lesapkázta a ZTE hátvédjét. ezzel el is dőlt meccs. Az utolsó másodpercben Badzim állította be a végeredményt, 88–83.

– Végig kiélezett, szoros meccset játszottunk a Zetével, ahogy azt vártuk is – mondta a szolnokiak csapatkapitánya, Kovács Péter.

– Kicsit fásultan kezdtünk, meglátszott, hogy tegnapelőtt meccsünk volt. Védekezésünkön és támadásunkon egyaránt érződött, hogy kevés időnk volt pihenni. A fontos pillanatokban viszont sikerült rendeznünk a sorainkat és jó döntéseket hoztunk, különösen a végjátékban, mikor is a feljavuló védelmünk mellé extra kosarakat tudtunk szerezni. Ezúttal a szerencsével sem álltunk hadilábon, de úgy érzem, mindent összevetve megérdemelten nyertünk.

A felek szombaton 17.45-kor, ezúttal Zalaegerszegen ismét összemérik az erejüket, amit közvetít majd az M4 Sport Tv.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–ZALAKERÁMIA ZTE KK 88–83 (18–23, 20–21, 25–15, 25–24)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V: Kapitány, Praksch, Goda.

SZOLNOK: PONGÓ 12/6, Badzim 13/6, Rudner 9/9, Zsíros 1, CAKARUN 16. Csere: Pallai, Juhos 4, SZUBOTICS 14/9, Warner 10/6, Taiwo, KOVÁCS P. 9/6. Edző: Gasper Potocnik.

ZTE: DUREN 23/9, Donaldson 12/6, Delas 6, Völgyi M. 2, GLENN 17. Csere: VUKO 13, Szabó Zs. 5, Bonifert, Simon K. 5/3, Polster. Edző: Heinrich Róbert.

További eredmények: Oroszlány–Szedeák 98–95, DEAC–Kaposvár 90–49, Alba Fehérvár–Kecskemét 66–60, Körmend–PVSK 81–70.