Kosárlabda / frissítve

2021.04.20. 20:24

Kikapott az Olaj Sopronban

Egyenlített a hazai pályán játszó soproni csapat a Szolnoki Olajbányásszal szembeni negyeddöntős párharcban, miután 94–77-re megnyerte a felek második meccsét.

A Szolnoki Olajbányász fogadta a Sopron kosár csapatát.

A negyeddöntő első felvonását 89–81-re nyerte az alapszakasz győztes szolnoki legénység. Egyértelműnek tűnt, hogy a folytatásban a Sopron egyenlíteni akart, még az Olaj növelni előnyét a három győzelemig tartó páros csatában.

Az elején Roko Badzim tripláját követően Kovács Péter is helyére tett egy duplát, a hazaiak azonban Johathan Elmore találataival hamar utolérték vendégeiket. Az ötödik percben ismét Badzim volt eredményes, 7–8, ekkor vezetett utoljára az Olaj. A soproniak már az első negyedben is gyorsabban és pontosabban játszottak, mint a vendégek, de ekkor még csak néhány pont volt az előnyük.

A második etapban is folytatódott az üldöző verseny a piros-feketék a Shane Gibson–Marjan Cakarun duó játékával loholtak a kék-fehérek nyomában. A hazaiak azonban a jó napot kifogó Elmore vezérletével néhány ponttal rendre a vendéglátók előtt jártak. A nagyszünet előtti hajrában Badzim tripláival egyenlített az Olaj, de az utolsó másodpercben Bernard Thompson ziccerével a hazaiak 47–45-ös vezetésével zárult az első félidő.

A térfélcserét követően ismét az SKC percei következtek, Elmore és Thompson mellett a litván center, Tauras Jogela is jól játszott, a 27. percben már 59–49-es állást mutatott az eredményjelző. Az Olaj azonban Pongó Máté hármasával és Gibson büntetőivel közelebb férkőzött vetélytársához, de a negyed végén Elmore ismét beköszönt, 67–60.

A záró felvonás is hazaiak szája-íze szerint alakult, akik továbbra is jól védekeztek a Szubotics-Cakarun duón, míg támadásban Elmore a támadó térfél mindegyik pontjáról betalált az Olaj kosarába. Nem volt kétséges hazaiak sikere, akik ezzel kiegyenlítették a párharc állását. A folytatás pénteken 18 órakor a Tiszaligetben.

Sopron–Szolnoki Olajbányász 94–77 (15–12, 32–33, 20–15, 27–17)

Sopron, Novomatic Aréna. Vezette: Győrffy, Nagy V., Kovács N.

SOPRON: ELMORE 36/21, Supola 4/3, Boriszov 11/3, Jogela 10, PADGETT 13. Csere: THOMPSON 17/3, Fazekas Cs., Takács N. 3/3, Werner. Edző: Kosztasz Flevarakisz.

OLAJBÁNYÁSZ: Warner 4, BADZIM 21/12, Kovács P. 5, Szubotics 8/3, CAKARUN 14. Csere: Gibson 8/6, Juhos 8, Pongó M. 5/3, Taiwo 2, Zsíros 2, Rudner. Edző: Gasper Potocnik.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–5. 8. p.: 13–8.14. p.: 30–24. 18. p.: 40–35. 24. p.: 53–47. 28. p.: 65–53. 34. p.: 76–64. 38. p.: 89–74.

További eredmények: Alba Fehérvár–Debreceni EAC 114–105 (párharc állása: 2–0), Körmend–Falco KC 80–97 (0–2), Atomerőmű SE–Szedeák 69–92 (0–2).