2022.01.01. 19:27

A Jómagunk csapata nyerte a Bejgli Kupát

Az újszászi Bejgli Kupa sokáig (1992-től 2012-ig) nagyon kedvelt karácsonyi tornája volt a környékbeli focistáknak. Ám 21 torna után megszűnt az érdeklődés. Hat év szünet után, 2018-ban Zanócz Béla sikeresen újjászervezte, amelyre akkor 12 csapat nevezett. A környék szinte minden településéről jöttek játékosok, néhányan messzebbről is érkeztek. A siker után a 2019. évi Bejgli Kupára még nagyobb volt az érdeklődés. Akkor 15 csapat nevezett. A 2020. évi torna megrendezését a koronavírus-járvány megakadályozta. A 2021-es tornára 14 csapatot tudott Zanócsz Béla toborozni. A karácsonyi sok evés és ivás után igény volt a mozgásra.

A Jómagunk csapata: álló sor: Tóth Nándor (balról), Gyurcsik Szabolcs, Szarvák Krisztián, Sipos Zsolt, Bata Pál. Elől: Földi Gergő, Berkó Attila Fotó: Fehér János

A csapatokban Jászladány, Jászalsószentgyörgy, Mezőtúr, Szajol, Szolnok, Tápiógyörgye, Tiszajenő, Tiszafüred, Tószeg, Újszász, Zagyvarékas jelenlegi és régi játékosai léptek pályára. Antal Gábor, a Szolnoki MÁV korábbi NB I-es játékosa a Keselyűk csapatát erősítette. Acsapatok két négyes és két hármas csoportban 20 perces meccsekkel körmérkőzést játszottak. A csoportonkénti első kettő jutott a nyolcas, kieséses táblára.

Eredmények

“A” csoport

Az “A” csoport reggel 7-kor kezdődő nyitó mérkőzésén a tiszajenői Normál FC 4-2-re verte a tápiógyörgyei Barátokat. A két újszászi csapat, az All in és az Imperiál 2-2-vel ikszelt. Az All in később két szűk győzelemmel csoportelsőként jutott tovább.  A Normál FC 4-3-as Barátok elleni győzelme továbbjutást ért.

Az „A” csoport eredményei: Normál FC– Barátok 4-2, Imperiál – All in 2-2, Normál FC – All In 0-2, Imperiál – Barátok 3-4, Normál FC– Imperiál 5-2, All in – Barátok 2-1

Végeredmény:

1. All in   3  2 1 –   6-3 7

2. Normál FC  3  2 – 1   9-6 6

3. Barátok   3  1 – 2   7-9    3

4. Imperiál   3  – 1 –   7-11  1

“B” csoport

Az újszászi Orange B három győzelemmel, csoportelsőként jutott a legjobb nyolc közé. Nem a szokásos narancssárgában, hanem fehérben játszottak, mert a csapattagok többsége kihízta a régi, sok sikert megért mezét. Másodikként, két újszászi csapatot legyőzve a tápiógyörgyei Old Team 1990 ment tovább.

A “B” csoport eredményei: Orange B – Old Team 1990 2-1, Ball Hunters – Csintó FC 0-4, Orange B – Csintó FC 4-0, Ball Hunters – Old Team 1990 1-5, Orange B – Ball Hunters 6-3, Csintó FC– Old Team 1990 2-5

1. Orange B   3 3 – – 12-4  9

2. Old Team 1990 3 2 – 1 11-5  6

3. Csinto FC   3 1 – 2   6-9  3

4. Ball Hunter  3 – – 3   4-15 0

“C” csoport

Az újszászi Keselyűk két könnyű győzelemmel csoportelsőként jutott a kieséses szakaszba. A második hely az újszászi Aranycsapat és a szolnoki Rubint és a slepp között dőlt el az újszásziak javára.

A C csoport eredményei: Keselyűk – Aranycsapat 5-2, Keselyűk – Rubint és a slepp 10-1, Aranycsapat – Rubint és a slepp 6-4

A “C” csoport végeredménye

1. Keselyűk     2 2 – – 15-3  6

2. Aranycsapat    2 1 – 1   8-9  3

3. Rubint és a slepp    2 – – 2  5-16 0

“D” csoport

A kétszeres bajnok újszászi Jómagunk izgalmas mérkőzésen kikapott a szajoli Fire-Oiltól, a továbbjutást a tószegi Asztalon Villával szemben harcolta ki.

“D” csoport eredményei: Jómagunk – Asztalon Villa 5-0, Jómagunk – Fire-Oil 0-1, Fire-Oil – Asztalon Villa 4-1

Fire-Oil – Normál FC  4-1

Az Orange B, a Keselyűk és a Fire Oil könnyedén, a Jómagunk szenvedve 0-2-ről fordítva került a legjobb négybe..

Elődöntők

Orange B – Jómagunk 3-5

Keselyűk – Fire-Oil 2-2 (hetesekkel 3-2)

A Jómagunk kétgólos hátrányból nyerte ezt a mérkőzését is.

A Keselyűk kétszer is vezetett, a Fire-Oil kétszer egyenlített. Az utolsó hetesüket mellé rúgták.

A harmadik helyért heteseket rúgtak a csapatok.

Fire-Oil – Orange B 3-2

Megismétlődött a 2019-es döntő. Akkor izgalmas, vibráló mérkőzésen a Jómagunk nyert 2-1-re. Most jó játékkal, könnyű, 4-0-ás győzelemmel harmadik alkalommal nyerték a kupát, a pezsgőt és a bejglit.

Jómagunk–Keselyűk 4–0

Jómagunk: Bata Pál, Berkó Attila, Földi Gergő, Gyurcsik Szabolcs, Sipos Zsolt, Szarvák Krisztián, Tóth Nándor

Keselyűk: Kaló Gábor, Nagy Sándor, Antal Gábor, Donkó Krisztián, ifj. Kaló Gábor, Kaló László, Konka Tamás, ifj. Konka Tamás, Lévai Norbert, Szűcs József, Szűcs Dénes, Tiger László

Két “újszászi” csapat játszotta a döntőt. A Jómagunkban többségében újszásziak és korábban Újszászon futballozók léptek pályára, kiegészülve egy-két olyan játékosssal, akik még nem fociztak az újszászi csapatban.  Belőlük szervezett győztes csapatot Berkó Attila.

A idősebb játékosokból álló Keselyűk többsége Újszászon focizott. Korábban az újszászi  terembajnokság sokszoros bajnokai voltak. A vendégek: Antal Gábor, Donkó Krisztián és Lévai Norbert korábban is játszott már velük. Megkezdődött a csapat fiatalítása. Apák és fiaik  egy csapatban rúgták a labdát.

A lendületesen kezdő Jómagunk Szarvák Krisztián révén már az első percben 1-0-ra vezetett. A gól után is fölényben játszottak. Tóth Nándor 8. és 11. percben elért góljaival már 3-0 volt az eredmény. Sipos Zsolt a 14. percben négy gólra növelte az előnyt. A Keselyűk küzdöttek a szépítésésért, de nem tudták bevenni Bata Pál kapuját.