Atlétika

2022.06.08. 06:55

Budapesten mérették meg magukat atlétáink

Aranyérmet nem sikerült bezsebelni, ám több dobogós helyet így is elértek a MÁV SE versenyzői.

A női 100 méteres síkfutás három dobogósa: a szolnoki Kocsis Luca (balról), Takács Boglárka és Kerekes Gréta Beküldött fotó

A hétvégén rendezték meg a Budapest Opent, más néven a Schulek Ágoston-emlékversenyt a fővárosban, ahol a szolnoki atléták is képviseltették magukat.

Aranyérmet ezúttal nem sikerült bezsebelni, azonban több dobogós helyezés is született Budapesten a MÁV SE és a Sportcentrum-Sportiskola versenyzői részéről. A legelőkelőbb helyen Kocsis Luca végzett 100 méteres síkfutásban, miután másodikként ért célba, ráadásul mindezt úgy, hogy új egyéni csúcsot állított fel (11,75 mp), amellyel kvalifikálta magát a kolumbiai U20-as világbajnokságra. Bronzérmet pedig ketten szereztek, Pázmándi Dominik távolugrásban, míg Rácz Luca súlylökésben zárt a harmadik helyen.

Gerelyhajítóink pedig külföldön, a Continental Tour Bronze sorozatában mérették meg magukat. A Szolnoki MÁV SE törökszentmiklósi származású versenyzője az ausztriai Kismartonban állt rajthoz, ahol 73,74 méteres dobásának – idei legjobbjának – köszönhetően a harmadik helyen fejezte be a küzdelmeket.

A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola szolnoki születésű atlétája, Szilágyi Réka pedig Prágában ragadott gerelyt. A 26 éves sportoló az utolsó, hatodik sorozatban 57,22 méterre hajította a szert, amely a hatodik helyre volt elegendő.
A folytatásban sem maradnak atlétáink versenyek nélkül. Június 24–26. között rendezik a magyar bajnokságot, amely az utolsó lehetőségnek számít a – július 15. és 24. közötti – vb kvalifikációjára.

A szolnoki eredmények a Budapest Openen

Férfi 100 méter: ...5. Sipos János (MÁV SE) 10,81 mp. Férfi 200 méter: ...25. Szabó Dániel (MÁV SE) 23,31 mp – egyéni csúcs. Férfi magasugrás: ...8.: Tóth Gergő (Sportcentrum-Sportiskola) 190 cm. Férfi távolugrás: ...3. Pázmándi Dominik (MÁV SE) 748 cm. Női 100 méter: ...2. Kocsis Luca (MÁV SE) 11,75 mp – egyéni csúcs, ...16. Hajdú Lotti (MÁV SE) 12,37 mp. Női 200 méter: ...11. Hajdú Lotti 25,53 mp. Női súlylökés: ...3. Rácz Luca (MÁV SE) 13,54 m. Női gerelyhajítás: ...10. Nagy Viktória (MÁV SE) 39,85 m, 11. Gál Zita (MÁV SE) 39,83 m.