Futás

2022.08.20. 09:18

Újszászi és martfűi remeklés a Tatai Minimaratonon

A napokban rendezték meg a 39. Tatai Minimaraton és Félmaraton nemzetközi utcai futóversenyt.

Ismét remekelt az újszászi csapat Beküldött fotó

A futók körében az egyik leghangulatosabb eseményként számon tartott megméretés egyik különlegessége, hogy a korábbi 38 futásnak rendre volt újszászi résztvevője. A sorozat most sem szakadt meg, mert a település, most is népes, 12 fős csapattal nevezett. tegyük, hozzá, hogy a többség már futott Tatán. Most is volt azonban egy újonc, Sebők Roland először teljesítette a tatai 13.5 kilométert, futás közben többen felismerték a piros frizurás Tik-tok sztárt. Fehér János pedig immár a 39. alkalommal rajtolt a hagyományos viadalon, ő és a tatai dr. Répássy György büszkélkedhetnek maximális részvétellel.

A kezdésre szerencsére a nagy hőség megenyhült. Elviselhető melegben, helyenként erős szélben szedte a lábát a több mint négyszáz versenyző. A legnépszerűbb a 13,5 kilométeres minimaraton volt, ami az Öreg- és a Cseke-tó megkerülése után a vár kapujánál lévő célban ért véget, a távot 169 férfi és 65 hölgy tudta le. Népszerű volt a váltó is, amelyben hárman teljesíthették 2.2, 6.6 és 4.6 kilométeres szakaszokban a minimaratont. Nem kevesebb mint 17 női és 42 férfi csapat küzdött a helyezésékért, a 21 kilométert 42 férfi és 9 nő futotta végig.

Az újszásziak ezúttal is kitettek magukért, ugyanis a várudvarban tartott eredményhirdetésen kétszer szólították őket a dobogóra. Közülük a leggyorsabb egy órás idővel Bakos Dávid volt, ezzel a 19–24 évesek között a harmadik helyen végzett. Fehér János pedig a 70–74 évesek között szerezte meg a bronzérmet. A Diós Letícia–Kovács Brigitta–Kis Csenge Anna trió az 51–100 év összéletkorú női váltók versenyében a negyedik helyen ért célba. A legjobb újszászi eredményt a korábban a településen duatlonozó-triatlonozó, most Győrben élő Battyányi Attila érte el, aki 56:09 perces idejével első. helyezést ért el, ami az abszolút kategóriában nyolcadik helyet ért számára.

A 150 évnél idősebb összéletkorú váltók versenyében pedig a martfűi Bíró–Révész család (Révész Imréné, Bíróné Révész Erzsébet, Bíró Lajos ) tett ki leginkább magáért, hiszen csapatuk a harmadik helyen zárt.

Minimaraton (13.5 km), eredmények

Férfiak (169 induló): …18. Bakos Dávid 1:00:00 (…3. a 19-24 évesek korcsoportjában, …34. ifj. Fehér János 1:05:38 (…7. a 40–44 évesek korcsoportjában), 35. Bakos Dániel 1:05:57 (…8. a 40–44 évesek korcsoportjában), …41. Tóth Gábor 1:07:06 (…10. a 40–44 évesek korcsoportjában), …51. Zakar József 1:08:56 (…5. a 19–24 évesek korcsoportjában), …67. Zvolenszki Károly 1:12:00 (…4. a 25–29 évesek korcsoportjában), …165. Kanalas Márió 1:56:36 (…10. 19–24 évesek korcsoportjában), …166. Sebők Roland 1:56:33 (…6. a 15–18 évesek korcsoportjában), …167. Fehér János 1:57:50 (…3. a 70–74 évesek korcsoportjában).

Női váltó (17): …9. Diós Letícia, Kovács Brigitta, Kis Csenge 1:13:15 (…4. az 51–100 év összéletkorú csapatok között).