2022.09.07. 14:47

Egy ponttal nyert a Szolnoki Olaj

Negyedik tesztmeccsét is megnyerte az Olajbányász, amely egy változatos, izgalmas összecsapáson egypontos meccsen verte a Nagyvárad együttesét.

Pallai Tamás (labdával) két triplával járult hozzá a Szolnok hazai győzelméhez

Azt nem lehet mondani, hogy a két csapat ismeretlen lenne egymás számára, hiszen tavaly ősszel a FIBA Európa Kupa csoportkörében kétszer is megmérkőztek egymással. Mindkétszer a partiumi város együttese diadalmaskodott, és harcolta ki a továbbjutást. Menetelésük azonban csak a nyolcaddöntőig tartott. Nem felejtve, hogy az EK 2020–21-es évadjában a harmadik helyen végzett a Nagyvárad. Érdekesség, hogy a tavalyi gárdájukból öt kosaras, míg az Olaj állományából négy játékos maradt meg hírmondónak.

Nézzük a jelent, hétköznap lévén is szép számú közönség volt kíváncsi a szolnoki csapat immár negyedik edzőmérkőzésére, míg a vendégek első tesztmeccsüket játszották. Meg is látszott a nagyváradiak első negyedbeli dobóteljesítményén a meccshiány. Igaz, az Olaj nagyon fegyelmezetten és keményen védekezett, nem hagyták élni ellenfelüket. A folytatásban aztán igazolták jó hírüket a vendégek, akik a mieink nyomába eredtek és a félidő végén már döntetlent mutatott az eredményjelző, 34–34.

A fordulást követően úgy tűnt, hogy elhúznak a vendégek, volt, hogy nyolc pont is volt az előnyük, de a frissen megválasztott csapatkapitány, Bojan Szubotics vezérletével egyenlítettek a hazaiak. A záró negyedben kevés kosár esett, a végjátékban aztán Szubotics triplájával Andre Williamson büntetőivel minimális különbséggel ugyan, de legyőzte vetélytársát az Olaj, 69–68.

Végre egy olyan ellenféllel találkoztunk, amely fizikálisan és játékban is felvette velünk a versenyt

– mondta a lefújás után Pallai Tamás, a szolnokiak saját nevelésű hátvédje.

Nem feledve, hogy tavaly a nemzetközi kupában kétszer is legyőztek bennünket. Örülünk a győzelemnek, jól játszottunk, tudjuk, hogy miben kell fejlődünk, úgy érzem jó úton járunk. Nincs pihenő, jöhet a folytatás, a hétvégén Nyíregyházán veszünk részt a Sitku Ernő emléktornán.

A nyíregyházi Sitku Ernő emléktornán az Olaj pénteken 16 órától a DEAC csapatával találkozik, utána Nyíregyháza–Honvéd meccset rendeznek. A párharcok vesztesei szombaton 16 órakor játszanak, míg a győztesek 18.30-tól a kupagyőzelemért lépnek pályára a Continental Arénában.

Szolnoki Olajbányász–CSM Oradea (romániai) 69–68 (20–12, 14–22, 21–22, 14–12)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Drenyovszki, Rácz Zs., Gál J.

Szolnok: Durham 7/3, Pallai 6/6, Barnes 13/3, Szubotics 11/9, Williamson 10. Csere: Pongó 5, Gavin 12/6, Rudner 1, Révész 4, Lukács N. Edző: Gasper Potocnik.

Oradea: O'Neal 11/9, Richard 8/6, Nicolescu 2, Tarolis 12/3, Ogden 15/3. Csere: Holt 6, Carter 7/3, Baciu 5, Nastrut 2, Georghe, Markovics. Edző: Cristian Achim.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 10–4. 8. p.: 18–10. 14. p.: 24–22. 18. p.: 32–31. 24. p.: 43–46. 28. p.: 50–53. 34. p.: 60–61. 38. p.: 66–64.