2022.11.23. 21:43

Ötgólos szolnoki vereség a fővárosban

A vízilabda Magyar kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén 15–10-es vereséget szenvedett a Szolnoki Dózsa csapata az OSC-Újbuda otthonában, a Nyéki Imre uszodában.

Az első negyedben még jól tartotta magát szolnoki együttes, hiszen 4–4-re állt az esélyesebbnek tartott orvosegyetemisták otthonában. A folytatásban azonban elhúztak a hazaiak, a Tisza-partiak nem adták fel, de az OSC ötgólos győzelmét nem tudták megakadályozni, 15–10. A visszavágót szombaton 16 órától rendezik a tiszaligeti Vízilabda Arénában.

Genesys-OSC Újbuda–Szolnoki Dózsa 15–10 (4–4, 4–1, 4–4, 3–1)

Gólszerzők: Burián 3, Manhercz K. 3, Angyal 2, Csacsovszky 2, Aranyi 2, Várnai, Salamon, Tóth M., illetve Pásztor 4, Szeghalmi, Schmölcz, Pető, Kovács G., Vámosi, Vismeg.